zerg starcraft strateji vs kazanan protoss

Yeni Starcraft Protoss vs Zerg yendi, kazanan için en etkili yolu, Protoss güçlerin micromanagement bulunmaktadir. Gerçekçi, büyük olasilikla en azindan acele asamasinda, sizin Zerg rakibin birim üretim maç zor olacaktir. Yani, “out-numaralandirma” stratejisi karsi ve daha idareli birimleri kullanmak zorunda olacak. Sen hatirlamak gerekir, istihbarat rakibin hakim anahtaridir. Eger savas küçük çatismalar tutarliligini bir sükunet fark ederseniz, o zaman kütle birimi bina geçis isteyebilirsiniz. Eger binalari basariyla üretmek için yeterli zaman vermek eger Ama sadece bunu yapmak için sabirsizlaniyoruz.

Protoss olarak, bir Zerg düsmana karsi en güçlü avantaji teknoloji kurnaz kullaniliyor. Bu söylemeye gerek yok, Protoss savasçilari kendi paranin karsiligini daha fazla patlama sunuyoruz. Kazanan da Zerg düsman asagi çekmek için daha sonra tek amaci, ise, akilli siparis kararlar olusturmak yapmak gerekir. Dönem. Hizli bir sekilde harita üzerinde ulasmak genisletmek, ve en son nefes kadar tüm güçlerin ömrünü uzatmak isteyeceksiniz. Savas her asamasi için zamanlama ve insa seçimi size Zerg rakibin zayif noktalari yararlanmak için izin verir.

asama 1: Zergling acele yanit
Sizin Zerg rakibin onun zirh saldirinin ilk dalgasi, (her zaman sizin önce geldigi), ilk kink baslatti maruz kalacagi ve karsi firsat olacaktir sonra. Zerg kendi binalari ve kuvvetler üretmek için en çok zaman gerektirir, böylece hizli Zilotlar ve Stalker küçük bir ordu ile yanit vermek zorundadir. Sizin Zerg rakibin bu zayif nokta yararlanarak olmadan onun erisimini genisletmek için sans verilirse, maç uzun süre süpheli daha gitmek için kaderinde.

Eger yararlanmak için baska bir yolu da Zerg rakibin Lair insa sürecinde hala iken bir hava saldirisi formüle geregidir. Veya, sadece Zerg baz isgal Zilotlar bir kitle ordu göndermek isteyebilirsiniz. Ancak, bu karsi strateji almak isterseniz onun temel savunmak için Omurga tarayicilar yerlesik, bu size geri teper olabilir dikkatli olun.

savunma kazanmak koparmak için nasil: evre 2
Ilk acele ve karsi solmaya olarak, uzun vadeli insa strateji planlama baslamak ve hizli bir sekilde yürütmek. Bu stratejide amaci tutarli bir Zerg acele öldürülmesi ve sonra onun dibinde savunmasiz kalan zaman karsi tarafindan rakibin birimleri ve kaynaklari azaltmaktir.

Sizin için bunu yapmak için önce bir sok olusturmak gerekir ki temel en rampa dogru tek bir yolda huni sizin Zerg rakibin güçleri. Daha sonra, zemin birimleri gelisleri tahmin üretmek, ve temel girisinde sizin Pylon ve Ag Geçidi yanindaki istasyonu onlari. Bu, mineral veya gaz üretimi herhangi bir Zerg saldiri kapatmaya yardimci olacaktir. En önemlisi, firsat verilirse, onlar kolayca size çalistirmak için deneyin herhangi bir yapi üretimi için bir sikinti olacak, Zerglings hizini göz ardi etmemelidir.

Son olarak, sürekli harita üzerinde bölge izcilik ve bir sonraki hareket planlama emin olun. Eger rakibinizin üretim kararlarini göz ardi, bu ciddi bir risk altinda koymak olabilir. O sizin farkinda olmadiginiz Zerg birimleri bir sürüsü toplamak için seçerse, bu ölüm anlamina gelebilir. O bunu basardi Yani, sizin temel savunma kadar o üretti ne miktarda veya toplu olarak uygun olmalidir. Istediginiz son sey oyun çok geç sayica olmaktir.