Xbox 360 için ölüm artik kirmizi halka

Rezil “Red Ring of Death” yillardir Xbox 360 kullanicilarinin yikim olmustur. Konsol herhangi bir sikinti kesinlikle hiçbir belirtileri gösteren, mükemmel iyi çalisma olacagini, görünüste rastgele donma ve bir yeniden baslatma gerektirebilir zaman. Ancak, konsol sifirlama üzerine, Xbox 360 kullanicilari konsolu artik düzgün baslar, ve güç dügmesi artik kirmizi, parlak isik ile çevrili oldugunu bulmak için sok olur.

Microsoft, kullanicilarin hatalari bu tür dramatik sondaj açisindan olusturan seviyorum. Microsoft Windows isletim sistemi tarafindan üretilen mavi hata ekrani “Blue Screen of Death” olarak uzun süredir bilinmektedir. “Death” terimi Xbox 360 basarisizlik durumunda biraz daha uygun olabilir, ancak, rezil “Blue Screen of Death” beri sadece bilgisayar yeniden baslatilmasi ve her sey iyi olacak gerektirir. Xbox 360 “Death Of Red Ring”, diger taraftan, konsol tamamen kullanilamaz hale, makinenin tam bir basarisizlik ve ariza isaretleri.

Microsoft’un uzun no-soru sorulan garanti programi oldukça bu konu ile ilgili ve az yaygara veya rahatsiz olan hasta makineleri tamir için alkisladi olmaktir. Bu sirket yaklasik 1,15 milyar dolara mal olsa da, müsteri hizmetleri odak Xbox 360 hala popüler bir oyun platformu oldugundan emin yapti.

Xbox 360 konsollari en yeni nesil, ancak, Microsoft bu sorunu ele almistir. Sorun konsol asiri isinma ile ilgili bir sorun kaynaklaniyor, ve Microsoft mühendisleri simdi sistem bu sorundan tehlikede oldugunu tam olarak ne zaman tespit etmek mümkün olacak isi sensörleri gelismis bir izleme sistemi insa etmislerdir. Sistemin asiri isinma tehlikesi ise, konsol artik inisiyatif ve kendisi kapatildi, kapatma asagi için aklin oyuncu uyari ve güç isigi yanip durdugunda konsol güvenli bir sekilde yeniden baslatilabilir onlari bilgilendirmek olacaktir.

Meydana gelen bu hatayi önlemek için, Xbox 360 kullanicilari her zaman konsollari iyi havalandirilan bir alanda yerlestirilir emin olmak için tavsiye edilir. Konsol iç isi havalandirma için bos alan tatmin edici bir çevre gerektirir. Birçok Microsoft’un popüler oyun konsolu daha iyi daha gelismis bir isi dagilimi sistemi ile hizmet düsündürmektedir, ancak bu yeni yükseltme hala Xbox kullanicilari için ileriye çok olumlu bir adimdir. Kapatildi hata mesaji ve sistem rahatsiz edici olsa da, onlarin konsol sistemleri daha uzun verimli bir oyun ömrü zevk emin olmak için oyuncular için yetenegi isaretler.

Asiri isinma ile ilgili sorunlar özellikle dizüstü bilgisayarlar ile ilgili, elektronik iyi bilinen bir sorun vardir. Tam kule masaüstü bilgisayarlar isitma sorunlari ile basa çikmak için ayrintili sistemleri içerir, ancak elektronik küçük bir alana sikisik zaman yeterince sorunu çözmek için yeterli yer olmayabilir. Oyun konsollari gibi ciddi mekansal dizüstü bilgisayarlar gibi sinirli olmasa da, yine de masaüstü bilgisayarlar daha küçük olma egilimindedir ve bu nedenle onlarin isi toleransi yeteneklerine daha sinirlidir.

Xbox teklifler için asagidaki bizim Yazarin kutusu bakin, ve Microsoft müsterilerine sundugu diger heyecan verici haber