Windows XP için ücretsiz oyunlar

Eger online oyun oynarken, internet üzerinden bir web sitesine baglanti olacak. Microsoft Windows XP üzerinde çalisan bir bilgisayar sahibi kisiler tavla, dama, kupa ve daha fazlasini içeren kendi yazilim, programlanmis online oyunlar çesitli olacaktir. Oturum açarken, Microsoft, kullanicilarin bilesenler yüklemek veya online oyun bazi çalistirmak için gerekli bilgisayar sistemi ayarlarinda degisiklik yapmak için Windows’ta yönetici olarak oturum açmis olmasi gerekir.

Birçok kisi sevdikleri online oyunlarindan biri olarak tavla tercih. Tavla amaci bir ev alana tersine tahtanin etrafinda, tüm parçalari ya da tas tasimaktir. Ev alaninda, parçalari tam zar ile oyun tahtasi çikarilmalidir. Tüm taslari kapali tutulmasi gereken ilk kisi galip ilan edilir. Tavla olarak, rakibin ile internet üzerinden baglayacak.

Dama, hangi bir masa oyunu klasik, ayni zamanda varligi en popüler online oyunlardan biridir. Dama amaci kendi adet atlama ve kaldirarak rakibin yenilgidir. Ayrica hareket rakibin engelleme neden böyle bir sekilde dama konumlandirarak kazanabilirsiniz. Online dama oynarken, rakibin ile internet üzerinden baglayacak.

Kart fanatik, internet kalpleri online oyunlar arasinda popüler bir seçimdir. Kalpler dört oyuncu, bagimsiz oynarken her bir kart oyunudur. Kalpler amaci oyun sirasinda mümkün oldugunca az puan kazanmak için oldugunu. Herhangi bir oyuncu 100 puan ulastiginda oyun biter, en az puana sahip olan oyuncu kazanir hangi zaman. Online Kalpler oynarken, rakiplerinizi ile internet üzerinden baglayacak.

Reversi, popüler online oyun MS Windows XP içine önceden yüklenmis bir baska, siyah-beyaz parçalar, ya da taslarla bir 8×8 tahta üzerinde oynanan bir oyundur. Nesne rakibinizden daha gemide taslarin renk daha fazla sahip olmaktir. Taslar parçalari kusatarak bir renkten digerine ters olabilir. Iki oyuncu kalan herhangi bir yasal hareket oldugunda oyun biter. Reversi çevrimiçi oynarken, rakibin ile internet üzerinden baglayacak.

Kart fanatik için popüler online oyun bir baska iki oyuncu her iki takim ile bir ortaklik kart oyunu Maça, olarak bilinir. Nesnesi ve bir sözlesme teklif esiniz için, sonra ustaca sözlesme yapmak için birbirleri ile koordineli olarak kartlariniz oyundan. Eger 500 puan ulasmak veya rakiplerinizi olumsuz bir 200 puan sisteminden düsmesi zorlamak zaman kazanmak. Diger tüm online oyunlar ile oldugu gibi, çevrimiçi Maça oynarken internet üzerinden rakiplerinizi ve ortak ile baglanacaktir.

Yazilim önceden yüklenen oyunlar erismek için, ‘Baslat’ tiklayin ve ardindan ‘Programlar.’ Daha sonra, ‘Oyunlar’ tiklayin ve o zaman mevcut gördügünüz online oyun seçin. Listelenen online oyunlar göremiyorsaniz, bu hiçbiri yazilimi ile yüklenen anlamina gelir.