Wii softmod – daha iyi bir oyun deneyimi için

Wii Softmod Wii video oyun konsolu kurulu çesitli donanim birimlerinin amaçlanan eylemleri degistirme yazilimi kullanarak bir tekniktir. Temelde güvenli bir sekilde Wii birimi açmak ve orijinal üretici tarafindan tasarlanan donanim kisitlamalari islemek için yardimci olur. Yazilim kolayca online ve offline magazalari hem de satin alinabilir. Bu oyun lisansli oyunlar kopyalanan üçüncü taraf DVD kullanimi, ya da harici bir USB çevre veya güvenli dijital kart dogrudan yazilimi çalistirmak için izin verdigi Wii Yazilim artik popülaritesi artiyor.

Bir konsol softmodding süreci basit ve hizli bir sekilde yapilabilir. Bu, bir modchip montaji ya da teknik tamamlamak için birim halinde ayirma ihtiyacini ortadan kaldirir. Önemli sarti piyasada bulunan farkli modellerin uygun bir karsilastirma yaparak yaklasik 1 ila 2 GB bellek ile son derece uyumlu SD kart elde etmektir. Buna ek olarak size güvenli ve rahat bir sekilde bir Wii kilidini saglamak ücretsiz web siteleri için disari bakmak esastir. Bu sitelerden indirilen dosyalar bilgisayariniza zarar verebilir herhangi bir virüs içermez emin olmak için, ancak, gereklidir.

Diger önemli faktör konsol güncellenirken güç kaynagi kesmek ya da atmak degildir. Benzer sekilde, bir yazilim çözümü kullanarak yerine bir çip yükleme softmodding gerçeklestirmek için iyi olurdu. Wii softmod bu yana sadece sistemin garanti saglam tutmak için yardimci olmaz ama da kolayca herhangi bir zamanda orijinal ayarlarina geri geri yüklemek için yardimci olacaktir.

Bir konsol softmod Adimlar

Ilk adim “sisman” dosya sistemi bir SD karti biçimlendirmek için. Bu hafiza karti ve sistemde yüklü diger GameCube denetleyicileri kaldirmak için önemlidir. Bunu takiben, Homebrew kanal (HBC) en yeni ücretsiz sürümü ile birlikte yazilim bilgisayara indirilebilir gerekiyor. Dosyalar daha sonra SD kart okuyucu kaydedilir ve daha sonra softmod yazilim ve HBC uygulama yükleyici kaldirmak için konsol içine yerlestirilmis olmasi gerekmektedir. Bu süreç içinde, bu NAND yedekleme için gerekli olan ve ayni zamanda Bootmii yükleyici baslatmak için Homebrew kanal uygulamayi yüklemek.

ABD oyun konsolu için, SD karta ModPack indirmek ve ayiklamak için gereklidir. Daha sonra bu çok mod yöneticisi araci yükler kadar Bootmmi yükleyici yeniden çalistirmak için lütfen “ev” tiklayarak HBC baslatmak için gereklidir. Tüm tomar dosyalarin Yükleme tamamlandiktan sonra, farkli faydali uygulamalar, sistem kilidini açmak için indirilebilir.

Wii Softmod son derece yararlidir ve kisisellestirilmis yedekleme oyunlari genis bir yelpazede, diger bölgelerden ithal oyunlarin keyfini oyuncular yardimci ve ayni zamanda Sega Genesis, Nintendo 64, ve kisinin kendi Wii sistemini kullanarak diger klasik oyun birimlerinden oyun oyna.