warhammer – insanligin imparatoru

Warhammer 40,000 genis bir kurgusal evrenin olusan bir bosluk fantezi ayardir. Bu adam, Orklar ve Eldar ve Imperium içeren çesitli irklar vardir. Yarislari ve oyun kurallari oyun, AOS kural kitabi ve ek ordu kodekslerine kaplidir. Warhammer 40,000 ortamda masa oyunlarda kullanilan ama ayni zamanda video oyunlari ve kurgu farkli eserlerinden degil sadece.

Warhammer basinda bilmek tam olarak oyun ve ayarlari anlamak için bir yoludur. Oyunda üç büyük yarislarindan biri Imperium oldugunu. Imperium Insanoglu Imparatoru tarafindan yürütülüyor. Insanlik Imparator Baba, Guardian ve Insanlik Tanri olarak Imparatorluk Ecclesiarchy tarafindan tarif ediliyor. Hâlâ bedeni artik yasam destek olabilir hayatta ve sayisiz milyonlarca ruh-kurban destegi ile saglam olmaya devam etmektedir ancak ne zaman O, on bin yildir Dünya’nin Golden Throne olmustur ve o onun ölümsüz hayatini feda etti Man hizmet. Insanoglu için bir tanri baska bir sey degildir, Imperium ile insanligin bir arada tutan ve galaksinin en güçlü yarislarindan biri kurmustu. Onun liderlik kapsamli ve acimasiz oldu.

Artik dogrudan Imperium islemleri ile ilgili olsa bile günümüzde, Altin Taht de Insanligin Imparator varligi o Astronomicon ayakta için Imperium sürdürülmesi esastir. Astronomicon, Insanligin Imparator onun Golden Throne elde edilen psisik aura AOS. Aura gemi navigasyon tarafindan görülebilir, böylece insanlarin Warp ile seyahat saglar. Insanlik Imparator, Imparator AOS Tarot onun yaris yol gösterici olduguna inanilan ve inanan sürekli Kaos mücadele edilmesi ve saldiri gelen maddi evrenin önler.

Geçerli ayari ile Imparator, AOS tarih ve birlestirici Terra sonra kökenli gizemli birakilmistir. O Strife Çagi sonuna sirasinda Terra birlesik sonra Imparator ilk Imparatorluk kayitlarina belirtilmistir. O bile Golden Throne yaptigi yükselis önce ölümsüz ve eski olmustu inanmistir. Ayrica ilk ve psykers bir yarisin en büyük ve Yeni Man olarak da bilinir.

Imparator güdümlü ve o bin yil önce Insanligin Imparator olmadan önce gelistirmek için insanlik ve halen devam ettirmektedir. O insan dogasinin asiri Kaos beslenirken görmüstü ve o nedenle Güçlerin Kaos olusturulmasi giden, baris ve uyum aramaya basladi. Bu nedenle Kaos Yetkileri galaksideki entelektüel yarislari arasinda onlarin en büyük düsmani olarak Imparator ayirt vardi.

Bu Imparator insanlik ve diger fraksiyon fetih gelecegi kontrol edinmede tanindi ve Dünya üzerindeki kural kurdugu Strife Çaginda sirasinda sadece oldu. Ilk Space Marines Mars’ta Adeptus Mechanicus yardimiyla Imparator tarafindan olusturuldu. Space Marines bir Imperium içine insanligin birlestirmek istiyorsunuz Büyük Haçli Seferi için olusturuldu.

Primarchs da Space Marine, AOS genler gelistirilmistir hangi Imparator tarafindan olusturuldu. Primarchs ve Space Marine Lejyonlari Büyük Haçli Seferi sirasinda birlesik ve Imparator yildiz trenle seyahat ederken bu ibadet ona ancak tüm istedigi onlari insanliga ve ücretsiz esir oldu bazi vardi edildi.

Insanin Imparator Warhammer basinda yaratti. Insanoglu ve WaylandGames.co.uk de Altin Taht ve Imperium Imparator daha fazla.