video oyunlari hile nasil

Sartlar, tanimlar ve hileler hakkinda diger bilgileri ve bunlarin kullanimi

Video oyunlari oynayarak günümüzde eglence en yaygin biçimlerinden biridir. 5 veya 8 yasina ve hatta eski nesillerden çocuklar onlari birkaç saat için baska bir dünyaya kaçis yardimci olabilir kendi zevkinize bir video oyunu bulabilirsiniz. Sen, sanal maceralar yasamaya uzun unutulmus imparatorluklarin dünyalarda merak, uzay savaslari yol, en sevdiginiz basketbol takimi, kontrol uçak ve simülatörler yardimi ile denizalti ile geçen hafta oyun oynamak ve ayni zamanda en kan bir parçasi olabilir olabilir dakika bir konuda sahneleri damlayan.

Sadece video oyun gelistiricileri kafasinda ile sinirli olan sinirsiz firsatlar var. Neyse ki, günümüzde PC video oyunlari keyfini için tek olasilik degil ama ayni zamanda bir dijital disk yardimiyla faaliyet ve Sony PSP, PS2, Microsoft Xbox, Nintendo gibi diger oyun sistemleri avantajlarindan yararlanabilirsiniz TV takili olabilir büyük bir TV ekraninda oyun oynama özel bir deneyim sunmak ayarlayin.

Sadece piyasada video oyunlari muazzam bir çesitlilik vardir ama onlar da son zamanlarda daha zor ve zaman alici hale gelmistir. Sadece oyunun sirf zevk için ve bir süre öldürmek için oynuyor çünkü birçok oyun meraklilari yeterli sabir ve bu oyunlar için vaktim yok. Genellikle Ayrica, oyun sirasinda oyunun devaminda ilgi kaybetme sonunda hangi ile oyunun bir çözülemeyen bir noktada takilip durumdur.

Ama yukarida belirtilen durumlarda çözüm olabilir?
Bu sorunun cevabi çok basit: hile ya da baska tür bir kullanimi. Birçok kisi, genel olarak, bir günahkâr hareket ama bir video oyununda hile hiç, yasadisi olarak kabul edilmez hile düsünün. Tabii ki üzerinde çoklu oyuncu modu ile çevrimiçi oynarken, onu diger oyuncularin keyfinizi kaçiriyor çünkü hile etik degildir. Sonuç olarak, dolandirici sadece belirli oyun disinda olmayacak ama ayni zamanda çevrimiçi oyuncularin topluluk güçlü kizginlik alacaksiniz.

Ama yeryüzünde oyunun sonraki seviyeye görmek istemez ki birçok basarisiz denemeden sonra, en sevilen video oyun önünde evde tek basina oturan ne zaman? Ve birisi yine en sevdikleri oyun oynamak istediginde bir oyunun en zorlu bölümleri atlamak istemez ki?

Bazi ahlaki sorunlari dert ve bunu gibi hissediyorum o zaman sadece bile oyunda insa edilmis bu hileler veya bosluklar yararlanmak için çalismayin Diyelim. Beri oyun gelistiricileri test amaçli oyun yaziliminda hileler en insa etti.

Bütün bunlar kulaga hos geliyor, ama nasil hile?
Video oyun hileleri birçok farkli biçimi vardir ve bunlarin çogu internette serbestçe kullanilabilir. Asagidaki ayrintili bir farkli hile türlerinin açiklamasi ve kullanimlari bulacaksiniz.

Hileleri, hile kodlari:
Bunlar hile türlerine basit olanlardir. Bunlar bazen menü seçeneklerinden kullanilabilir veya sadece klavye veya gamepad dügmeleri belirli bir kombinasyonu ve bu gizli kodlari sizin için oyunu daha kolay hale bazi gizli özellikleri ulasabilirsiniz yardimi ile yazabilirsiniz. Bu hileler sonsuz yasam, yaralanmazlik, birinin saglik geri sürekli, sinirsiz cephane, para kodlari, vb verebilir

Oyun gelistiriciler bu özellikleri gizlemek için kullanilir, ancak günümüzde video oyunlari ekstra olarak bu hileler sunuyoruz.

Komut satiri hileler:
Eger sözde komut satiri parametreleri verirseniz bazi oyunlarin durumda sadece hileler baslatabilir. Komut satiri parametresi hileleri kullandiginizda özel bir komut ile oyun baslar. Baslangiç ??menüsüne tiklayin ve yüklü video oyun baslangiç ??simgesini bulun. Sag fare tusu ile oyunun simgesine tiklayin ve özellikler seçenegini seçin. Yeni bir pencere açilir. Bu exe bulabilirsiniz. Hedef kutusunda dosya ve rota. (Ör: “C: \ Program Files \ Installedgame \ Game.exe”)

Bu degistirmek zorunda hattidir. Ondan sonra uygun kisayol yazin. (Örnegin “C: \ Program Files \ Installedgame \ Game.exe”-konsol)

Bunu bir bosluk ve tire ile ayrilmis oldugunu fark edebilirsiniz. OK tusuna tiklayarak degisiklikleri kaydedin.

Önemli. Hedef kutusunda ‘exe dosyasi’ tirnak içinde olmasinin nedeni yol bir bosluk içermesidir. Bu durumda her zaman tirnak disinda parametreleri yere sahip.

Asagidaki örnekler kötü ve çalismaz:
“C: \ Program Files \ Installedgame \ game.exe – konsol” / / tirnak içinde
“C: \ Program Files \ Installedgame \ game.exe-konsol” / / bosluk ve tirnak içinde
“C: \ Program Files \ Installedgame \ game.exe”-konsol / tirnak disinda /, ama yer yoktur

sifreler:
Sifreler atlama düzeyleri için ve hileler diger türleri için kullanilan ve genellikle “Sifre Girisi” ekrani ya da “Adi Giris” ekrani ya da “Sahne parola” ekran gibi özel bir ekranda yazdiginiz için var. Bu sifreleri yardimiyla, biz, oyunun farkli düzeylerde seçim yeni özellikler açmak veya yeni bir hile fonksiyonlarini etkinlestirebilirsiniz.

unlockables:
Bu karakterler, rütbe, asamalari, ürün, silah, kostüm, oyunun farkli düzeylerde atanan farkli görevleri tamamlamak ise genellikle sizin için kullanilabilir hale gizli özellikleri vardir. Bu görevler asagidaki sekillerde atanir: yenilgi ‘X’ bas düsman ve daha sonra karakteri ‘Y’ ile oynayabilir, ya da tam sahne ‘Z’, sen nesne ‘Y’ alacak eger. Bunlar sadece oyunun hedefleri anlamak, hileler kabul edilmez. Genellikle size tekrar tekrar tüm oyun oynadi sizin için sadece kullanilabilir olacaktir yeni seyler denemek için firsat verin.

paskalya-yumurta:
Bu oyun ve bu ögelerin kesif hikayesi bagimsiz bu ekstralar oyunun ilerleme herhangi bir avantaj vermeyin Yani, bu sadece eglence için sadece yerlesik bulunmaktadir. Bu son derece onlari bulmak için karmasik ve düsünme alisilmadik bir sekilde ihtiyaç oldugu. Bu olabilir, örnegin, oyun yazarlari, saka veya komik nesnelerin resimleri.

aksaklik:
Onlar oyunun yaraticilari tarafindan uygun olmayan bir etkisi üretebilir oyunda belli bir hile ya da anomali meydana getirmek içindir. Bu yardimi ile belirli nesneleri çift ya da ilk oyun tarafindan sunulmayan bazi karakterler için tercih edebilirsiniz.

ipuçlari / ipuçlari:
Bunlar ipuçlari veya yapmaktan kolaylastirmak bir video oyunu belirli görevleri, gerçeklestirmek için ipuçlari verir. Örnegin, ne hareketleri ana düsman, ya da genel hit ve ipuçlari yenmek için gerekli olan ve hileler kabul edilmez.

sirlari:
Bu kategoriye ait hileler oyun sirasinda çok açik görünmüyor. Onlar gizli nesneleri, silah, zor çikar, ana düsman zayif noktalari olabilir ve bunlarin yardimi ile kolayca bir sonraki seviyeye gitmek veya oyunun profiline bagli olarak daha fazla para alabilirsiniz. Eger oyun oynarken genellikle normal sekilde bulunamadi.

(Bölüm 2 devam etti.)