Super Mario 25 yil

Mario muhtemelen simdiye kadar yasamis herkesin en ünlü video oyunu karakteri. Nintendo tesisatçi yüzden fazla oyun ortaya çikmistir ve satis birkaç yüz milyon adet olusturmaktadir. Onun 25 yilini kutlamak için, tüm menkul platformlar gözden geçirin.

Mario. Kim Mario bilmiyor? Muhtemelen simdiye kadar yasamis, ya da en azindan bu tür Mickey ya da Pac-Man gibi diger ünlülerin düzeyinde herkesin en ünlü kurgusal bir karakterdir. 1981 yilinda, birkaç yüz milyon adet için biraz zaman göründükleri yüz oyunlarin sekil ve satis hesap geçirdigi Shigeru Miyamoto tarafindan yaratilan karakter,. Ancak, video oyun dünyasinda Mario basinda biraz tuhaf oldu.

Hep dedigimiz gibi, Mario o rol aldi ilk oyun, ortaya çikti 1.981 hangi yil oldu. Henüz ismi yoktu, evet, ne “Jumpman” (adam atlama) olarak biliniyordu için. Bahsediyoruz basligi Mario bir marangoz oldu Sonra, eglence Donkey Kong oldu ve engelleri kaçmak bir olarak Mario ise Nintendo tarafindan olusturulan goril Donkey Kong (karakter olmak zorunda ise kalkinma seviyeleri atlama platformu üst ulasan dayali Bu düsman ve) onun üzerinde asker devam bugün bile yukaridan bizi çekti. Bütün bunlar, bir kötü adam olarak o, oldugu kiz Jumpman olarak basladi sonra oldu Pauline, kaçirilan vardi. Tuhaf bir sey Nintendo Popeye lisans ile yapilan olsaydi karakter-Mario, Donkey Kong ve Pauline üçlüsü oyunun kahramanlari olmazdi ki, Miyamoto fikri olarak en ticari Popeye, Brutus ve Olivia kullanmakti hemen hemen ayni oyun.

Bu Mario ve Miyamoto bu ilk yaratilis bazi ayrintilari hikayeler birden çok kez söylüyorum edilmistir fazlalasti. Örnegin, Mario oyun koymak eglence platformu Radar Kapsam denir çünkü, atladi sey yararlandi bir eylem dügmesi vardi ve atlama o düsünebildigim en yararli sey oldu. Törende bir konusma yapan karakterin sprite yeniden ne zaman, sadece 16×16 piksel bir alan vardi, bu yüzden saç, burun ve çene arasinda bir ayrilik göstermek için bir biyik tesvik etmek olarak degil o kadar bir kap koymaya karar verdim, ve bir gögüs bu olur açik bir sekilde vücuttan kollar ayirt eder. Mario Segali, Amerika Nintendo ilk ofis sahibi gelen adini, söz. Minoru Arakawa, zaman sube baskani, Amerikan pazari için daha fazla ticari Jumpman birinin adini degistirmek için tasarlanmistir ve ayni adla vaftiz olmak için karakter ve Segali arasindaki iliski bakti.

Gerçek su ki ayda 4000 makineleri hakkinda bir süre için satis ve Nintendo için 280 milyon $ kar elde, oyun çok basarili olmasidir, Miyamoto kendini bir oyun olusturmak ve Donkey Kong izlemek için görevlendirildi kadar, ve daha sonra bir netice çikti 1982 Mario edildigi Esek Kog Jr, tarihinde ilk ve tek kez, bir oyunun ana düsmani denir. Donkey Kong onun tarafindan kaçirilan ve goril oglu Game & Watch üç dönüsüm vardi kendisi için bir önceki kesim, benzer bir baslik kurtarilmayi zorunda kaldi. Nintendo Donkey Kong 3 serbest, ama kahramani olarak Mario olmadan ve önceki iki oyun basarisindan sonra, Miyamoto onun karakteri için daha büyük planlari oldugunu.