sony playstation 1 için tuslari ve 2 basari

Sony Playstation 1 ve 2 milyon 214 üzerinde adet satti. Zihin ürkütüyor Yasasin! Hiç Sony basari bu seviyeye ulasmak basardi nasil merak ettiniz mi? Basari teknolojik üstünlük, marka, maliyet ve popülerlik ile ilgilidir. Sony yillar içinde kurulan ve dünya çapinda bir güvenilirligini korumustur. Oyun dünyasinda, Sony güçlü bir varlik kazanmis ve korumustur. Ürün, Fiyat, Promosyon ve Yerlestirme: Bu bütünlük dört Ps ele.

Oyun konsolu pazarinin nabzini tutmus piyasa gözlemcileri Sony Playstation liderligini olarak koruyacagi hissediyorum:

1. Konglomera silinmez bir “marka” tanima yaratti. 80’li ve 90’li yillarda No1 yuvasi Nintendo tarafindan yapildi, bugün oyun Sony PlayStation ile es anlamlidir. Xbox 360 bile baslatmak popülerligini ya da pazar lideri olarak konumundan Sony Playstation hareket etmedi. Playstation 1 ve 2 oyuncular bir sadakat kurduk ve PS3 bu pazarlarinda varlik yararlanacaktir. Güçlü ve sürdürülmesi marka varligini olusturulmasi sadece müsterilerin çok sayida bildikleri marka, güven ve sevgi ile sopa saglanmalidir.

2. Sony ihtiyacini karsilayan bir ürün yaratti. Sony Playstation tüm oyun ihtiyaçlarini karsilamaktadir. Onun kullanici dostu, heyecan verici, ekonomik ve yenilikçi. Sony playstation 1, 2, ve 3 olusturulmasinda tüm durur çekti. Sirket dünya çapinda oyuncularin çok ihtiyaç ve darbe anlamak gelistiriciler kullanir. Sony serisi oyun popüler olan ve uzun süreli kullanim var. Oyunlar Dogu hem de Bati Oyun ihtiyaçlarini karsilamak için seçilir. Sony amaci çok multimedya eglence ve “kral” olacakti, oyun konsollari mükemmel ses, online baglanti ve gerçekçilik ile tüm tüm oldu. Playstation internet üzerinden dünyanin farkli köselerine oturma odasi sinirlarindan oyun aldi oyun makinesi oldu. Playstation çok DVD ve müzik çalmak için tasarlanmis daha ne oldugunu.

3. Sony rekabetçi konsollari fiyatlandirma ve saldirgan bir reklam baskini olusturarak playstation ev isimler haline saglamistir. Bir var ve reklam kampanyalarinda gerçek hayal gerektigi gibi playstation akilli konumlandirma artan satis önemli bir rol oynamistir. Basari bir kase marka olusturulmasi yatiyordu.

4. Endüstri liderleri göre, dönüm noktasi görüntü, pazarlama ve markalasma arasindaki dogru dengeyi Sony yatiyordu. Bu üçüncü taraf yayinci yetenekleri vurdu ve erisim tüm alanlarda destek ve telif kazandi. Ayrica playstation hakkinda önyargi yaygin ve ürünlerin degeri hakkinda kabul tesvik etmek için gizli konumlandirma teknigi kullanilmistir.

Sony playstation güçlenmek hareket eder ve ne etkileyici SPS2 ve SPS3 önceki playstation ile geriye uyumlu oldugundan bir basari öyküsü charted vardir. Bu oyun böylece süreklilik kuran eski playstation üzerinde sik zevk devam anlamina gelir.

Sony’nin CEO’su göre, “sirketin gelecekteki kar çevirmek ve sirket için 1 pozisyon yok korumaya yardimci kaçak isabet vardir sampiyonu ürünlerin yaratilmasi oldugunu.”