smackdown – microsoft Xbox 360 vs sony playstation 3

Birden fazla birinci sinif oyun sistemleri halka kolayca erisilebilir oldugunda, atesli oyuncular bir üstündür, ya da daha iyi oyun ihtiyaçlari için uygundur görmek için konsollari ve arayüzleri karsilastirmak kaçinilmazdir.

Xbox 360 dahil birçok çekici özellige sahiptir
“Xbox 360 medya özellikleri oyun oynarken, müzik için özel çalma listeleri, yani sira özel müzikleri yaratma imkani dinleme, içerir.

“Microsoft ayrica kolay bir MP3 çalar orijinal CD’lerden kendi Xbox 360 adet ve akarsu müzik sarkilari aktarmak için yetenegi dahil.

“XBOX 360 tam DivX codec, yani sira XviD dahil olmak üzere, MPEG-4 Katman 2 video destekler.

“Oldukça ailesine bagli oyuncular, arkadaslar, ve eglenceli anilar ayni zamanda konsoldan görüntülemek için resim slayt olusturabilirsiniz.

Bu USB baglanti noktasi yerlesik üzerinden iki kablolu denetleyicileri destekleyebilir ragmen “, Xbox 360 bir kablosuz kumanda ile birlikte geliyor.

“Oyun konsolu RAM benzeri görülmemis bir miktar ile güçlü bir makinedir.

“Xbox 360 Live farkinda sunuyor – Bu özellik, online oyun oynamak için kapiyi açar ve arkadas davet sadece online ve ne oynuyor kim görebilirsiniz Xbox 360 kumanda üzerindeki orta dügme basarak..

“Xbox 360 paketi online oyun için ücretsiz sinirli abonelik içerir. Bu online oyun katilan ve kendilerine sunulan ne görmek istemiyorum oyuncular için büyük bir bonus özelliktir.

Iste akilli PlayStation 3 (PS3) bir dizi özellik vardir
“Sürece üzerinde ve bir Internet baglantisi gibi, her yerden PlayStation 3 erisebilirsiniz.

“PlayStation 3 çok daha güçlü selefine göre oldugunu.

“PS3 birincil depolama ortami olarak, yüksek çözünürlüklü optik disk formati kuruldugu ile mansetlere tasindi. Blu-ray Disc, yüksek çözünürlüklü, daha önce kullanilan standart DVD formatlari yerini alan yüksek yogunluklu (en fazla 50 gigabayt) optik disk depolama ortami vardir.

“Sony’nin PlayStation Network (PSN) birlesik bir online oyun hizmeti sunan bir online multiplayer oyun ve dijital medya dagitim hizmetidir.

“Diger büyük PS3 konsolu özellikleri güçlü multimedya yetenekleri ve PlayStation Portable, bir el oyun konsolu ile baglantisi bulunuyor. Bu cihaz bu tür müzik ve film gibi transfer medya, için PS 3 için bilgisayariniza baglamak izin verir.

“Fotograf Galerisi ve üzerinden siralama ve sistemin resimleri görüntülemek için araçlar bir dizi sistem yazilimi ayri olarak monte edilebilir istege bagli bir uygulamadir.

sonuç
Piyasada her ürün gibi, Xbox 360 ve PlayStation 3 hem de kendi yanlisi ve con var. Görünüm ve grafik performansi henüz karsilastirilabilir renk ve her ikisi de sunan özel katil oyunlarda farkli, Microsoft ve Sony hem de yillar boyunca özellikleri çok yükselttiniz. Her ikisi de çevrimiçi hizmetler ve Bluetooth kulakliklar sunuyor. Ayrica, her üretici kendi video oyun konsollari ve ekledi kablosuz cihazlar için aksesuar yelpazesini genisletti. Kablolari ortadan kaldirmak gibi bu hirsli oyuncular için, pil üzerinde stok emin olun veya sarj edilebilir olanlari satin almak ve bir pil sarj ünitesi kullanisli.

Her iki popüler oyun sistemleri ilerlemeye ragmen, Xbox daha büyük bir sabit disk ve daha iyi fiyatlandirma vardir ve paranin karsiligini daha iyi bir patlama olarak kabul edilir.