serbest metin oyunlar minyatür dünya çapinda topluluklari

Bu gerçek dünyada bulunan gibi, bedava online metin oyun hem de sosyal etkilesim için bir oyuncunun ihtiyaci kaplayabilir sehir, kasaba, dini emirleri, kiliseler, ve sosyal kulüpler (genellikle klanlar olarak anilacaktir) ve hatta aile hatlari ile doldurulur ögrenme firsatlari olarak. Birçok makale ÇAMUR oyun kavramini okuyuculari tanitmak yazili ve nasil oynamak ve online dünyanin bir parçasi olmak nasil, islev, ancak bu makalenin amaci bir oyuncu tek basina hiçbir zaman ne kadar göstermektir sürece o seçer.

Kentler ve kasabalar sivil gurur ve topluluk duygusu saglar. Birçok yasa, bir sehir inanç sistemi ve genel olarak oyuncu online oyun girdikten sonra seçtigi bir yasam biçimi takip var. ÇAMUR oyunlar genellikle hayali dünyalar merkezli olmasi nedeniyle, sehirler kötü, nötr, huzurlu, iyi, ya da doga olarak hizalanir. Önemli kalan bir oyuncu en iyi o olusturur karakteri temsil sehir alir olmasidir. Bir karakter kendi bakis açisi degisebilir çünkü vatandaslik degisiklikleri yasaklayan bir kanun yoktur, ancak bu degisikliklere bagli olarak bazi kolayligi ya da stres ile gelebilir, tabii ki bir vatandas yeni bir arazi için kendi dogum sehri terk seçebilirsiniz sehir-devlet ilk tercihiniz ikamet.

Bazi anayurdu nedeni stres birakmak tercih neden merak edebilir. Bu ancak bir metin oyun baska bir sey degildir. Gerçek dünyada çevrimdisi yapilir hayatta herhangi bir hareket gibi, bir hareket online arkadaslik etkileyecek aileler bölmek olabilir ve karakter dogum sehir yansitmaz sehir yasalar ile mevzuata yeni bir dizi uyum zorlar. Tüm hareketler olsa da, biraz arastirma gerektirir ve bir kisi kendi vatani terk etmeye karar verir önce, onlar yapacak ne kazanç ve kayiplar dikkate alinmalidir. Bazi sehirler kesin tarikatlarin kendi duvarlari içinde yasamak için izin verebilir. Karakter yeni bir hayat için kendi tarikat vazgeçmeye istekli mi? Oyuncu yeni bir sehirde kendi esi ile yasamaya karar verir, bazen baska bir karakter evlenerek bir hareket gerektirir. Ancak, oyunda çok basarili evlilikler vardir ve evet, oyun içi evlilikler esler müttefik sehirlerde yasayan karsi cinsten veya ayni cinsten evlilik, ya, ama ayri yasiyor takip edebilirsiniz vardir. Ancak, sehirler arasinda seyahat birbirine görmek için can aile yakin gerekli olabilir zaman ilave strese neden.

Gerçekten, hiç bir oyuncu baska bir sürece o seçilen kuruluslarin kurallarini su sekilde yasamayi seçen nasil dikte edebilirsiniz. Birçok oyuncu sehir-daha az veya houseless da dikkate haydut oyuncular neden herhangi bir engel olmadan tüm sehirler arasinda tasiyabilirsiniz Bunun nedeni,. Bu belli bir sehir ya da kasaba için bir düsman degil gibi sürece bir sorun olmadan sehirden sehre tasiyabilirsiniz söylemektir. Bir düsman ise, genellikle avlanan ve öldürülecektir. Ancak, kötü niyetli oyuncu bazen yasli ve bilge ve kendi baslamadan önce birkaç sehirlerde yasadi. Haydut oyuncu zaten bir evde baglari kurduk olacak, siparis, aile, klan, ve yalniz duygu tutmak için arkadas bir temel dizi var. Genellikle karakter sehir sehir dolasip bir yasam baslamadan önce yeterli kurulana kadar beklemeniz tavsiye ediyor.

Dini emir bazi oyuncular itiraz edebilir. Bu bir oyuncu arar ne ise onlar katilmak için kötülük, güzel nötr ve doga temelli siparis bulabilirsiniz. Yine, bir sehir gibi, emirleri yasaklari ya da belirli bir sehir veya tanri yasamak gerekli kurallar olabilir olabilir koruyucu bir sehir takip ve takipçileri hamisi sehirde ikamet gerektirir. Genelde oyuncular çogu ilahi emir yerine nötr ve hiçbir sorun ile sehir sehir arasinda geçis yapabilirsiniz kesfedeceksiniz. Ayni sekilde, bir karakter bir sirada bir üyesi olarak hizmet veren ilahi düzen yasalari aykiri yasalari bulundugu sehirlerde girmesini yasak oldugunu kesfedebilir. Bu, insanin kendi Ilahi patron hos olmayabilir gibi bir tarikat birakmak varsa karakteri egitmek en iyisidir. Ayrica, bir tarikat, bir aile gibi olur. Bir oyuncu için yapilan yasa ve yemin bagli oldugu için bazen kalkis anksiyete neden olur. Yine, bu isin bir hareket veya degisiklik olarak dis dünya, bulunan herhangi bir büyük degisiklik gibi, kayip, pismanlik ve degisikligi ile takip sifa ayni duygulari oyunda yasanacaktir.

Orada, bildiren bir sik ??kullanilan alinti “Aileniz seçemezsiniz, ancak arkadaslariniz seçebilirsiniz”. Bu bir metin RPG oyunu her zaman dogru degildir. Bir bilge oyuncu bir aile katilmadan önce zaman alacaktir. ÇAMUR dünyada, bir oyuncu o bir anne ya da baba olarak sahip isteyen kim seçebilirsiniz. Bazen anne bir anda kesfedilir. Tabii ki, digerleri sag hissediyor bir aile ariyor yillarca bekler. Ayrica, kendi aile agaci ve soy baslayan akillica bir seçim olabilir ve hayatin seçimi girismek olabilir hissediyorum daha var. Yeni aile gelismeye ve bir oyuncu seçerse kurulan aileler ile baglanti bu saglar. Gerçek dünyada oldugu gibi, bir karakter evlenmek seçebilir veya evlenmek olmayabilir. O çocuk sahibi olmak ya da çocuk sahibi asla seçebilirsiniz. Seçimler karakter ve oyuncu zaman ve oyun deneyimi üzerinde gelismeye nasil kadar tamamen vardir. Hangi seçim olursa olsun yapilir, oyuncu gerçek dünyada bulunan ayni kardes sorunlari, kavgalar, rekabet, dostluk, yasayacaksiniz.

Sosyal kulüpleri veya klanlar çevrimiçi deneyim baska bir parçasidir. Bu klanlar bile soyadi, irk seçimi, cinsiyet, cinsel tercih, ilgi alanlari, hobi, ya da OOC (Out of Character) sohbet oyun konularda için bölünür olabilir. Çok büyük ve aktif, ya da çok sessiz ve kisilerin belirli bir sayida için ayrilmis olabilir bu klanlar birbirleriyle etkilesim bazen serin bir kafa ve sabir alir. Herhangi bir sosyal kulüp gibi gerçek dünyada bulabilirsiniz, bir oyuncunun bir clani çikmak ya da ev gerekli klanlar disinda baska bir katilmak için tercih asla. Bazen oyuncular çikartilmamis ve utanç getiren ya da klan kurallara degil bir klan bir düsman yapilabilir. Klanlar, evleri ve sehirleri gibi, sik sik takip etmek kurallar kümesi olacak ve bazilari digerlerinden daha siki. OOC olarak kabul edilir bu klanlar daha az kural ve düzenlemeler var, ama yine de her oyuncu saygi hak etmektedir. Herhangi bir klan ya da örgütsel dünyasinda önemli diger bir uzun bir yol için, öz-saygi ve saygidir.

Burada temel bir sorun hayat ‘gerçek dünya’ disinda yasanan ne siklikla online oyun dünyasinda yansimasi oldugunu hatirlamaktir. Metin RPG oyunu kaçis ya da bir saptirma bir yer olsa da, bu oyuncularin oyun disinda büyürken onlar ögrenmek istiyorsunuz ayni hayat dersleri ögrenmek gerekir bir dünyadir. Bu korkutucu hatta heyecan verici görünse de, okuyucu yetistirilen için, ögrenmek için, ve bir online persona olusturmayi deneyin ve bir yasam çevrimiçi gerçekten sadece bir minyatür dünya çapinda bir topluluk oldugunu ögrenmek için tesvik edilmektedir. Ayrica, kesfedeceksiniz bir oyuncusu için öz-saygi ve saygi uzun bir yol olmasidir. Kendinizi bilin ve oyuncu görünüm ve arka plan farkliliklari sizinkinden farkli olacagini biliyorum. Birçok arkadas online oyun girmeden önce sizi hiç duymadim ülkelerde yasayan hatta sizin içinde bir ülkenin diger bölgelerinden gelen, diger kitalardan ve anliyoruz. Önemli kalir size ÇAMUR dünya vatandasi haline neler-oyun ve birbirinden ögrenmek gibi farkliliklari ortadan saglar.