sc2 Terran vs Protoss kilavuzu

Protoss vs Terran oyun SC2 sürümü ile önemli ölçüde degisti. Bir taktik ve stratejik bir bakis açisiyla, Terran oyuncular Tier 1 adet büyük miktarda olusturmak için tesvik edilmektedir.

Faz 1: Ilk acele
Deniz ve Marauders sizin Protoss rakibin vs bir oyun baslamak için en iyi bahis vardir. Zilotlar yani sira, Stalker en zararli Tier 1 kisa saldiri araligi ve Blink ile insa vardir. Eger Zilotlar ve Stalker hem yükseltmek için Protoss rakip için gereken süre yararlanmak eger Ancak, erken oyunda bir avantaj olacaktir. Örnegin, sirayla onu ilk o Twilight Konseyi ve arastirma Blink içine teknoloji gerekir, onun Stalker gücünü maksimize etmek için. Eger M & Ms ile acele eger zayif Zealot ve Stalker güçleri yüz yeterince güçlü bir ordusu olacak.

Rakibin Zilotlar ile ilk acele zorluyor, diger yandan,, baz en rampasi / giris dibinde bir siginak kurmak emin olun. Ayrica onlar rakibinizin Zealot acele yüz olarak Deniz ömrünü uzatmak için Saglik görevlileri içine teknoloji istiyorum.

Sadece ne olursa olsun ilk atak yapan kim, sürekli rakibin üzerinde baski ve oyun boyunca yapılar kendi seçtigi bir göz tutuyor emin olun.

Faz 2: sayaci ve orta oyunu
Midgame oyun sirasinda Protoss karsi etkin bir sekilde çalismasi iki temel strateji vardir. Ilk Siege Tanklar ve Siege Teknik Yapi için M & Ms (Deniz ve Marauders), Stim bir kullanilmasidir. Siege Tanklar SC2 çok güçlü ve en büyük potansiyel için kullanilmalidir. Onlar nedeniyle Tank modu Tier 1 Protoss üniteleri harap etme kapasitesine sahip. Unutmayin, ancak, maliyet ordu cebinde bir göçük koyabilirsiniz, bu yüzden akillica kullanin. Bunu yapmanin en iyi yolu Deniz ile mikro onlari etmektir.

Ikinci yöntem Siege Tanklar, Hayaletler ve Deniz kullanimi yapiyor. Bu strateji zemin birimleri mücadelede çok etkili ama ana zor olabilir. Dogru yürüyerek kurtulmak için, bu strateji için hazirlik için en iyi yolu gaz bir çok edinmektir. Kusatma Tanklar zemin seviyesinde güçlü bir koruma saglarken, Deniz gücü, herhangi bir düsman uçak harap olacaktir. Ghost EMP saldirisi Deniz ve Siege Tanklar ile mükemmel uyum ve büyük ölçüde düsmanin kalkan azaltacaktir.

Oyun ilerledikçe genisleme çok önemlidir. Eger yeni bir Komuta Merkezi (ler) savunmak için Kusatma Tanklari, Deniz ve afacanlar insa ettik emin olun. Bu güvenli bir sekilde ekonomi büyümeye firsat verecektir. Bu basardik sonra, saldirgan saldirilar için Hayaletler kullanimi üzerine dikkatinizi geçmelisiniz. Senin ekonomi büyüdükçe, ayni zamanda Tanklar yapi hizlandirmak için ikinci bir Rafineri olusturmak isteyeceksiniz.

Son bir düsünmelisiniz insa Banshees vardir. Onlar hava destegi ile zemin birimleri saglamak ve Void isinlari ve Tasiyicilar gelebilecek saldirilara karsi saglayacaktir.

Terran vs Protoss birimi eslesmelerde
Son olarak, burada bazi temel Terran vs oyun-içi savas sirasinda rekabet esitlemek ya da bir avantaj sizi yerlestirir Protoss birimi eslesmelerde sunlardir:

1. deniz vs geçersiz ray / ölümsüz
2. çapulcu vs bagnaz / ölümsüz
3. orak makinesi vs bagnaz / nöbetçi
4. hayalet vs ölümsüz
5. hellion vs bagnaz / nöbetçi
6. kusatma tanki vs stalker / nöbetçi / dev
7. thor vs phoenix / dev
8. ölümsüz / dev / bagnaz vs banshee
9. Viking vs Void Ray / Tasiyici
10. kuzgun vs kütle birimi
11. savas gemisi vs bagnaz / ölümsüz / dev