sc2 Protoss vs Zerg kilavuzu

Oyun içi savaslar sirasinda tüm kavsak olarak, kazanan için en iyi yöntem güçlerin akilli kullanimi ile düsman ezici geregidir. Genel olarak, bu asagi kaynar rakibinizden daha fazla kaynak ve üretim için. Ancak, Starcraft 2 Protoss vs Zerg savas söz konusu oldugunda, Zerg eslesen zor bir zaman olacak, birimlerin AOS miktari, en azindan baslangiç ??asamalarinda. Böylece, bir nicel strateji kullanmaktan kaçinin ve savasçi bir önemli miktarda üretmek için yeterli zaman insa verdik kadar nitel bir dogru daha fazla bakmak gerekir.

Protoss ile oynarken, Zerg karsi en büyük avantaji, teknolojik kahramanlik oldugunu. Kilo basina Pound, Protoss her vurusta daha fazla güç var. Eger büyük bir Zerg rakibi yenmek istiyorsaniz, çünkü savasin her asamasinda boyunca insa ve birimleri hakkinda kesin karar çagri yapmak gerekir. Hizli bir sekilde genisletmek ve her birim ömrünü uzatmak için bak. Dogruluk ve üretimin her dalga için zamanlama size Zerg, AOS zayif yararlanmak saglayacaktir.

Faz 1: Ilk acele
Bir zamanlar, Äôve Zerg birimleri ve binalarin kendi sürüsü olusturmak için en çok zaman alir, (oyunda en hizli olan) ilk acele baslatti. Erken bir kitle saldiri göndererek kendi yarariniza kullanin. Eger Zerg bu zayifligi istismar olmadan ordusunu genisletmek için izin verirseniz, oyun olasilikla, daha uzun sürecek umut AOD. Bir Zerg Lair tamamlamak için çok zaman alacak çünkü büyük uç bir hava acele üretmektir. Sakat Zerg bir baska etkili yolu erken bir Zerg temel saldiri için kullanabileceginiz Zilotlar bir kitle kadar bina geregidir. Ancak bu yaparken, yerlerini degistirmek ve güçleri sorunlarin bir çok neden olabilir Omurga tarayicilar için dikkat gerekir.

Faz 2: sayaci ve orta oyunu
Eger maçin ikinci fazina hareket olarak,, Äôll bir sok insa etmek istediginiz temel saldiran biri dar noktasi asagi kanallari düsmanlari. Sonra, bir kez onlar, Äôve bobini sonunda geldi, Äôve tabanin rampa yakin Ag Geçidi ve Pilon önünde zemin birimleri yer, emin olun. Bu temel isgal ya da mineral yok etmeye çalisiyor herhangi bir Zerglings koparmak saglayacaktir. Don, AOT bir Zerglings yetenekleri hafife, size yeni insa yapmak için çalisan bir çok problemle neden olabilir.

Ayrica, her zaman Zerg rakibin, AOS faaliyetleri göz tutmak istiyorum. Zerg birimleri bir kitle genisleme sizin Protoss güçleri için ölümcül olabilir. Eger, Äôve erken dönemlerinde onun sürüsü genisletmek için bir Zerg rakip izin verseydi Böylece, bu strateji maç veya kendi taarruzu ile çabalarini azaltmak gerekir.

protoss vs zerg ünitesi eslesmelerde
Son olarak, burada bazi temel Protoss vs oyun-içi savas sirasinda rekabet esitlemek ya da bir avantaj sizi yerlestirir Zerg ünitesi eslesmelerde sunlardir:

1. Anka / Stalker vs kitle Mutalisks Çoklu gruplar
2. anka kusu / basyargiçlar vs vezir gruplari
3. Sentry / Zilotlar vs kitle Hydralisks
4. basyargiçlar / Usak vs yüksek templar
5. ölümsüz / gözlemci vs roaches
6. stalker / geçersiz ray / archon vs bozguncusu
7. fanatikler vs Zerglings