ps3 ile xbox360 çarpisti

Xbox360 (“üç sixty” olarak telaffuz) orijinal video oyun konsolu Microsoft’un yerine geçer. Video oyunu resmen May 12, 2005 tam olarak, geçen yil MTV Kanal baslatildi. Xbox en fazla önemli bilgilerin sunumu da dahil olmak üzere daha detayli baslatmak, ünlü Electronic Entertainment Expo daha sonra ayni ayinda yapildi.

Ancak, video oyun resmi sürümü Kuzey Amerika’da ve Porto Riko, 22 Kasim, neredeyse alti ay sonra yapildi. Diger baslatti geçen Aralik December 2 10 son Avrupa ve Japonya’da yapilan bu yer. Dünyanin üç büyük bölge genelinde hemen hemen eszamanli lansmanlari ile, Xbox360 böylece böyle bir basari elde etmek için video oyun konsollari birinci oldu. Ayrica Sony’nin PlayStation yani sira Nintendo’nun Wii için siki bir rekabet saglamak bekleniyor oyun konsollari, yeni nesil ilk yarismaci oldugunu.

USD $ 399 bir piyasa degeri USD $ 299, ve Çekirdek Sistem fiyatli en yani ülke, Premium Paket içinde Xbox360 iki farkli konfigürasyonlari, vardir. Ikinci ragmen Japonya’da kullanilamaz. Bununla birlikte, Microsoft Y37, 900 satiyor özdes bir paket sunuyor. Onlar diger ülkelerde çok daha düsük bir fiyata oyunun küçük bir paket satin almak mümkün oldugunu söyledi çünkü fiyat dogal olarak, özellikle Japon müsterilerden, çesitli olumsuz elestiriler çekti. Ancak, bu genellikle Japonya için kodlu bir bölgedir.

Gelisimi asamasinda, Xbox daha yaygin Xenon, Xbox2, XboxNext veya Nextbox olarak sevk edildi. Simdi ilk Seamus Blackley, bir oyun gelistiricisi yani sira yüksek enerji fizikçi baskanligindaki küçük bir ekip tarafindan Microsoft içinde gelistirilen yedinci nesil konsol olarak kabul edilir. Microsoft büyük patron Bill Gates bir oyun / multimedya cihazi dijital eglence yeni zamanlarda multimedya yakinsama için önemli oldugunu bir röportajda söyledi zaman video oyun gelisiminin söylentiler ilk kez 1999 yilinin ikinci döneminde çikti. Sonuç olarak, erken ertesi yil, video oyunu en temel kavrami bir basin açiklamasi ile duyuruldu.

Analistler, Xbox 360 özellikle PC pazarinin http://dot.com büstü sonra durgun büyüme ile gelisen video oyun pazari üzerinde sermaye Microsoft’un yolu olduguna inaniyoruz. Video oyun sektörü Microsoft agir yazilim üretiminde yogunlastirilmistir kadar 1990’lara, ürün yelpazesini çesitlendirmek için firsat sagladi.

Heather Chaplin ve Aaron Ruby göre, kitabin Smartbomb yazarlari, 1990 yilinda Sony’nin PlayStation oyun konsollari dikkate deger bir basari Microsoft’a bir endise verici mesaj gönderdi çünkü Bunun yaninda, Xbox360 fikri de ortaya çikti. Sony öncü olarak kabul edilir video oyun endüstrisi, artan basarisi PC pazarinda, uzun Microsoft tarafindan ve sirketin gelirlerinin en çok bagimli oldugu üzerinde hakim bir endüstri tehdit ediyor. Video oyun isine bir girisim, Xbox araciligiyla, Microsoft için bir sonraki mantikli adim, Chaplin ve Ruby dedi.