playstation hareket ve Xbox 360 kinect yararlari ve sakincalari

Son zamanlarda Sony’nin Playstation “Move” eylem denetleyici ve Microsoft’un XBox 360 “Kinect” göreli yararlari ile ilgili tartisma büyük bir olmustur. Argüman henüz her platformun hardcore oyuncular ve taraftarlar arasinda, bu sadece sadece hangi teknolojiyi satin almak gerektigini bilmek istedigi düzenli tüketici için çok yararli degildir. Bu rapor temel Ingilizce ayrintilari iki konsol arasinda önemli sapmalarin birkaç ve bir satin alma karar saglamak için her birinin artilarini ve eksilerini sumarrises.

ps3 hareket

Playstation 3 oyun artirmak için Eye Toy dijital fotograf makinesi ile birlikte kombine tasi kullanir. Playstation 3 hareket algilama sasirtici dogruluk ile hareketleri tanima, sasirtici derecede büyük. Aslinda, çok sayida test çok daha dogru bu noktaya kriter olmustur Nintendo Wii daha oldugunu kaydetti. Bu inanilmaz derecede pürüzsüz ve çok az gecikme tasir. Yenilikçi hareket algilama bu tür sekiz benzersiz islemci ve inanilmaz bir grafik karti içeren Ps3, içinde enbedded teknolojisi mümkün sayesinde. Alti Eksen platformu hareketleri tespit yardimci olur ve baz model için sadece 30 $ Kinect hareketi kontrol daha az pahali birim için yapar, ve eklentiler için biraz biraz daha. Bu çok ‘gerçekçi’ hissi hareket kontrol verir.

Öte yandan, yorumcular bir dizi Wii konsolu için Move hareket kontrol benzetti ve çünkü (yani, Wii Nunchuk gibi görünen bu konuda degnek ve eklenti) kontrol nasil göründügüne dair sadece yinelenen acil düsünün. Ayrica, su anda dogru hareket teknolojisi göstermek oldugunu güçlü bir baslik var, bu yüzden (asagidaki) su anda Kinect ayri bir kenar saglar. Ayrica, çok geleneksel ve çok yaraticilik ya da gerçekten hareket kontrol teknolojileri zarf itmek için firsat sunmak için basarisiz oldugunu birçok iddia.

Microsoft Xbox kinect

Kinect hareketini tanima gidis için büyük bir avantaj hiçbir denetleyicisi. Kelimenin tam anlamiyla. Tüm hareket, normal vücut eylemlerinden kabul edilmektedir. Sadece ileri geri ellerinizi hareket ettirerek ekrandaki seçimleri göz olabilir, hangi alismak biraz zaman aliyor, ama ‘wow’ faktörü yüksektir. Bu tasi üzerinde sunan bir ek tek özelligi ses tanima oldugunu. Sadece Konsol için “Merhaba” demek ve size ya da herhangi bir dügmeye isabet disari aktive geri verir. Tüm yuvarlak Microsoft Kinect ve simdi kesfetmek için bazi oldukça etkileyici etkilesim senaryolari sahip gelistiriciler için gelistirmeleri için övgüyle gerektigini.

Öte yandan birçok gelecekte oyunlar var ile çalismiyor ise Kinect vaatleri tüm anlamsiz olacagini savunuyorlar. Simdiye kadar mini oyunlar büyük olmustur, ama bu aslinda gelisme gibi davrandigindan sadece bir hile mi? Kinect çikan uyumlu oyunlar bol çocuklar, muhtemelen ciddi oyun meraklilari için gelistirilmistir. Gerçekten hala devam eden bir çalisma oldugu için islevi de, bir sorun ortaya çikabilir. Bazi Kinect Playstation hardcore oyun kültürüne göre olacak büyüleyici nasil spekülasyon.

Özetle

Bu Playstation ve Xbox iki farkli hedefleri olan iki farkli hareket kontrol oldugu açiktir. PS3 Move SOCOM 4, Killzone 4 Sony kumanda ile çalismak için umut verici gibi yaklasan oyun basliklari ile sert oyun meraklilari için bir hiper gerçekçi hissi veriyor çalisiyor. Bu arada XBox kendi oyuncular kendi denetleyici ücretsiz arayüzü ve Kinectables gibi oyunlarda ses tanima ile çok daha fazla yenilik vermeye çalisiyor. Açikçasi bu Kinect kullanici arayüzü tasarim sinirlamalari sürücü istekli yeterli oyun gelistiricileri çekecek … çok erken gün, ve bu durumda ise Ps3 Move yil sonra bir çift yeterli zorlayici olabilir, ya da yerine olacak olacak Microsoft Kinect sert çekirdekli oyuncular getirmek için yetersiz gerçekten ilgi çekici oyunlar ile bir yenilik daha olmak kanitlamak.

Alisveris için karar onlar su anda yapmak istiyorum yapma oyunu sekline sadece ne büyük olasilikla daha fazladir. Bir hevesli bir oyun Playstation 3 ve Sony Move büyük olasilikla sizin için bir sistemdir. Iseniz Eger oyun sistemleri tamamen yeni bir sey gerçekten (çok genç dahil) her yas grubu aile üyeleri için eglenceli istiyorum Ancak o zaman ben Xbox 360 Kinect çalisiyor öneririm.