pc oyunlari-mükemmel bir seçimdir.

PC oyunlari genellikle diger uzmanlar (örnegin oyun sanatçi gibi) ile birlikte bir veya daha fazla oyun gelistiricileri tarafindan olusturulan ve bagimsiz olarak veya üzerinden yayinlanan bir üçüncü sahis publisher.These oyunlar genellikle bir oyun olarak bilinen, yazilim merkezi bir parçasi etrafinda insa edilir edilir motoru, bu gelisim sürecini kolaylastirir ve kolay platformlar arasinda projelerini baglanti noktasi gelistiriciler saglar. PC oyunlari konsol oyunlari daha hemen hemen her zaman ucuz ve çok eglenceli ve zaman geçtiginde oyun oynarken kullanici bile fark etmez kisisel computers.Because üzerinde agirladi kalan heyecan verici yoludur. PC oyunlari hala canli ve PS3 ve Xbox 360 yaslarina göstermek gibi daha çok olacak.

Oyunlar (genel olarak yazilim) gelistirmek için yil sürebilir. Games for Windows oyun eglence ve eglence için ilginç etkinlikler yapmak ve ayni zamanda bilgi islem ve kendi dünya mantikli çocuklar izin ve tesvik consumers.Usually için PC oyun kolaylastirmak için Microsoft tarafindan gelistirilmis bir programdir.

Oyun gelistirme, konsol oyunlari oldugu gibi, genel olarak standart veya özel araç kullanarak bir veya daha fazla oyun gelistiricileri tarafindan yapilmaktadir.

Bilgisayar oyunlari ve oyun bagimliligi sik sik elestiri konusu olan bir Spacewar.These türleri gibi erken basliklarin basit grafikler ve oynanis evrimlesmis, minors.These oyunlari sakincali içerik ve uzun süreli oyun etkisi büyük ölçüde odaklanan genellikle satiliyor Bu kompakt diskler, DVD ve disket ve gibi standart depolama ortami, ayni zamanda bir isletim sistemi (OS) gibi üçüncü parti yazilim güveniyor, aygit sürücüleri, kütüphaneler ve daha çalistirmak için. Bilgisayar monitörleri HDTV’ler çok daha yüksek çözünürlük ve yeni çok çekirdekli islemciler ve çift GPU çözümleri mümkün son derece güçlü bir oyun sistemi kurmak için yapmak ile bulunabilir. Bilgisayarlar da biraz daha kullanici dostu aliyorsaniz, ama sonunda her PC oyun kendi oyun engelleyen bazi teknik komplikasyon karsilasacak, güncelleme ya da sadece uyumsuz bilesenler ihtiyaç duydugu bir aygit sürücüsü olabilir.

Online multiplayer oyunlar büyük ölçüde tüketiciler arasinda genis bant kabulü artan bir sonucu olarak popülerlik elde ettik. Online oyunlar genellikle “oyun sunucusu olarak adlandirilan ve bazen çevrimiçi aktivasyon seyahat oyun imkansiz, bazi insanlar zaten kendi bilgisayar oyunlari çogunlugu yaptiginizda, aslinda, yapar. Çevrimiçi oyun seçenekleri sanal ortamda, gerek
konsollari her zaman daha iyi oluyor, ama Xbox gibi hizmetler için özel aglar ve ücretler bunlari yapmak Canli için biraz daha az attractive.Microsoft daha kolay onlar Windows makineleri için iyi bir oyun yazmak için yapmak için oyun gelistiricileri ile yakin isbirligi içinde çalismaktadir.

PC oyunlari sik sik özellikle fare ve klavye tercih edilen oyun denetleyicileri göz önüne alindiginda, kanepede oynamak için çok uygundur degildir. Bazen bu oyunlar zor olan, ve bir oyun ise alma zorluk daha sert PC oyunculari yok neden baska bir nedenidir. Bilgisayar oyunlari ABD disinda diger ülkelerde çok daha popüler ve bunlar paralarini en iyi sekilde burada olmasidir. Bu oyunlar eylem egitim ve erken çocukluk yetiskin oyunlari için tüm türler yaygin olarak bulunmaktadir.