pacman popüler bir arcade oyunu

Neden? Peki, neden olmasin? Pacman hiç belki de en popüler klasik arcade oyunu olusturulan ve en iyi arcade oyunlari biridir. Onlarin 20 ya da 30’lu Pacman kim kimse sorun ve Pacman kim bir istekli cevap takip taninmasi bu aptal siritarak bekliyoruz. Gerçekten de, Pacman bu 8 Guinness World Records topladi böyle popüler bir oyun oldu. Birkaç isim için, “En Basarili Coin-Operated Oyun” ve Mario Brothers ve Sonic outmatching “iyi bilinen Video Game Karakter” için tanima aldi. Google bile aslinda bir tek oyuncu ya da iki oyuncu oyun olarak oynanabilir hangi bir Google Doodle ile geçen yil Pacman 30th yil dönümünü kutladi. Görünüse göre, dünya önümüzdeki günlerde, dünyada oyun meraklilari tam olarak Google Doodle Pacman oyun yaklasik 5 milyon saat veya 4.819.352 saat giris oldugunu, çok Pacman duyduklari sevgi kutladi.

Klasik arcade oyunu Japon oyun sirketi, NAMCO Ltd tarafindan tanitildi ve Midway Games, Inc araciligiyla ABD’de ilk kez yapilan Baslangiçta “Puck Adam” olarak biliniyordu ama bunun için piyasaya çiktiginda adi Pacman revize edilmistir edildi insanlar bir “F” için “P” degisebilir endise için Kuzey Amerika pazari. Bu hiçbir zaman ABD’de favori oyunlarindan biri olmaya devam etti. Onun döneminde çarsi oyun yeni ve ferahlatici tarz sundu. Su anda, Pacman hala devam filmi ve genç ve yasli herkes tüm çesitli oyun platformlarda büyüyor hala bunun için tutku gösterir!

Pacman oyun için henüz varsa ben bu oyunu denemek için bilmek istiyorum eminim. Gerçekten, oyunun mekanigi oldukça basittir. Yani “Blinky” dört hayaletler, kirmizi hayalet, “Pinky”, pembe hayalet, “Inkey”, mavi hayalet ve “Clyde”, turuncu hayalet eluding tüm 240 nokta ve her düzeyde 4 güç pelet yemek. Her nokta Pacman verim size 10 puan yiyor ve her güç pelet size 50 puan aglar. Onlar mavi oldugunuzda güç granül birkaç saniye anlik hayaletlere kürek yapmaniza olanak saglar. Bir kez tüketilen, sen hayalet gözleri merkezine kutusuna dönmek oldugunu farkedeceksiniz. Bu onlarin normal durumuna geri dönmek üzereyiz gösterir beri yanip sönmeye baslar zaman uzak durun. Eger Pacman tüm 255 seviyeleri tamamlamak için bir çaba. Bir 256th seviyesi mevcuttur, ancak dinlenmisti ve oynanamaz edilir. Bu iki katli geçirme özelligi olmustur kimse yok olmustur.

Halen, 2009 yilinda 1999 Beavercreek, Ohio David Yarisi mükemmel bir oyun kayit, Hollywood Billy Mitchell, Florida tutan dünyada sadece iki kisi var. Onlar oynadi daha az zaman size Pacman yilinda 3.333.360 noktalari olusturabilir mi? Bir sonraki rekortmeni olabilir.