Nintendo konsolu hakkinda her seyi

Nintendo pazarda çok yönlü gelisme ile, Nintendo Sirketi tarafindan yeni bir konsol olusturmak olacagi açiklandi. Nintendo DS Japonya’da, 2004 yilinin son ayinda serbest birakmak için ayarlanir ve Avrupa ve Avustralya’da daha sonra Kuzey Amerika’da giderek ilk oldu. DS “Çift Ekran ‘anlamina gelir ve DS en önemli özelligi iki arkadan aydinlatmali ekranlar oldugunu. Nintendo DS yeniden tasarlanmis modeli Nintendo DS Lite ve Nintendo DSi oldugunu.

Nintendo DS flash bellek kartina boyutu benzer ve Nintendo DS için bile oyun DS kartuslari satilan ve saklanir. Cihaz, iki medya biçimlerini karsilamak için iki ayri kartus yuvasi bulunuyor. Bu el cihaz ayni zamanda geriye dönük uyumluluk ile birlikte gelir. El cihazi ses, video, ve hiz ve kalite 3D render üretmek için tasarlanmistir. El de bir kulaklik soketi ve ses-tanima fonksiyonlari için mikrofon girisi bulunmaktadir. Nintendo DS bekleme süresi böylece oyun için daha eglenceli ekleyerek, bir yaklasik 10hours oldugunu. Nintendo DS Ayrica Wi-Fi veya USB adaptörü ile kablosuz baglanti içerir. Eger Nintendo DS aksesuarlari için alisveris için gereken tüm özellikleri etkinlestirmek için. En Nintendo DS Aksesuarlari bakista atalim. Bu Rumble Pak, Nintendo DS Kulaklik, Nintendo DS Tarayici, Nintendo Wi-Fi USB Connector, Nintendo MP3 Çalar ve Gitar kavrama kontrol katilimiyla bir listesidir.

Nintendo DS dikdörtgen ve kullanisli bir cihazdir. Ekran hizalanir de. Nintendo DS kalemi Dokunmatik ekranda oynanan oyun için kullanilir. Dokunmatik ekran kullanici dügmelerine basarak dogrudan daha operasyon ile içe saglar. Yan stereo hoparlörler birinin üzerine ekran üst tarafinda sanal surround ses saglar. Ve dahili bir mikrofon alt ekranin sol tarafinda altinda konumlandirilmis. Ana menü bir DS oyun, PictoChat, DS indir oyun, veya bir Game Boy Advance oyun oyna yani seçmek için dört bas seçenekleri ile oyuncu ihsan. Nintendo DS diger önemli özelligi firmware. Çünkü özel firmware çizme sistem tarafindan daha sonra görüntülenen uyari ipuçlari herhangi bir engel ile karsi karsiya ise.

Acemi ve ilk 10 Nintendo DS konsolu bilmek istiyor diger kullanici var için: –
• Mario Kart DS
• Beyin Yas
• Beyin yasi 2: bir günde daha fazla egitim dakika!
• Yeni Super Mario Bros
• Pokemon Ranger: Almia Shadows
• gizem dava dosyalari: MillionHeir
• Chrono Trigger
• Kirby süper star ultra
• Nintendo DS Lite kobalt veya siyah
• Nintendo DS Lite metalik yükseldi

Böylece, Nintendo DS yüksek uç özellikleri ile oyun sektöründe yaptigi izler birakmistir. Nintendo’nun oyun alaninda çok yönlülük benimsemistir. Eger parmaginizi oyun deneyimi hissetmek için yeterli endiseli iseniz çok düsünme zihin harcamaniza gerek yok.