neden online oyun yüksek vites degistirmektedir

Biz tetris, ping pong, Mario Bros, ücretsiz Super Mario vs ama ne olursa olsun, tarihinin 1970’lere kadar uzanan olarak online oyun oynayan kisi sayisiz gördük, web oyun en çok millet için 1993 yilinda Web patlama ile basladi ve bazen 1994 ve 1995 yilinda Doom ve World of Warcraft gelisine. Bu da yayincilar 1994-95 yillarinda pc oyunlari için Internet baglantisi eklemek için baslayan artirmak var.

Medya, aslinda, kendilerini on-line oyun tarihi hakkinda cahil olmustur. Kendi rehberleri Internet özellikli oyunlar üretmeye basladigimiz Bildigim kadariyla onlar ilgili konum olarak, online oyun sadece tesadüfen oldu.

Ciddi online oyun ADVENT olarak adlandirilan ilk interaktif online oyun ile basladi. Aslinda ag oyun ADVENT ile kavramsallastirma var. Ag oyun kullanicilari bir online fantezi dünyasinda baska bir karsi oynamak vardi. Ilk ag oyun Mazewar, bir labirent ile seyahat ve bir ek öldürmeye tesebbüs ag oyuncular dahil bir oyun olarak adlandirildi.

Sonraki bir çok oyunculu ortamda kisiler arasi etkilesim geldi. Ilk, oyun dungen olarak sevk edildi. Dungen oyuncu görevler bir dizi tamamlamak için birbirleriyle rekabet vardi. Dungen yeni yapilandirmalari ve oyuncular ile kullanici oturum açmis her sagladi.

1970’lerin sonlarinda çok daha fazlasi ile video oyun çilginligi basinda gördüm ve çok fazla ev bilgisayar anlayisli oluyor. Dogal bir sonuç olarak, bireylerin ev bilgisayarlar için kendi oyun yaratmak basladi. Bu programlama hobi yerel pazarlarda bu yerli oyunlar islem gören ve satti.

1970 yilinda diger degisiklikler oyun kartuslari kullanilan ev oyun konsollari vardi. Bu millet büyük oyun konsolu sistemleri olan yerine bir ana birim için oyun kartuslari toplamak anlamina geliyordu.

80s – önce firtina 1980 bazi duraklatmak video ve bilgisayar oyunu çilginligi için artan çilginligi gördüm, ama online oyun henüz ufukta degildi var. Daha iyi ses ve grafik ile yeni oyunlar tanitildi ve popülerlik birikmis edildi. Pole Position ve Pac-man büyük bir popülerlik elde iki olmustu. Nintendo ilk oyun sistemi tanitildi zaman 1980’li sirasinda oldu.

1990’larin çünkü 3-D ve multimedya yükselisi çogunlukla sadece popülerlik ve teknoloji hem de kayda deger bir büyüme gördük.

1990’larin sonunda internetin dramatik büyüme, online oyunlar çilginca popüler hale MUD (çok kullanicili zindan) gördüm. Yeni ve gelistirilmis grafik arayüzleri tüm dünyada bireyler Grand Theft Auto gibi üçüncü kisi oyunlar gibi çok FPS oyunlari degil, ayni zamanda gerçek zamanli strateji oyunlari (RTS oyunlari) degil sadece her karsi oynamak vardi.

Internet siteleri tetris, ping pong, Mario Bros, Süper Mario, ve onlarla kaydettikten sonra oynamak için ücretsiz diger ücretsiz online flash oyunlar ve olmayan flash tabanli oyunlar gibi online oyunlar sunmaya basladi Bu da dönemdi. Bu gerçekten ortak ruhuna on-line oyun itti.