nasil bir asiri isinma Xbox 360 düzeltmek için

Xbox 360 bugün sicak satan video oyun konsollari biridir. Ayrica, bu konsol oyunlari ve daha büyük bir kütüphane sunmaktadir. Bununla birlikte, asiri isinma bugün Xbox 360 saran sorunlardan biri oldugu bulunmustur. Eger dondurma ya da favori Xbox 360 oyunlari ile oynarken çökmesini deneyimi, o zaman asiri isinma neden oldugu büyük bir sans var.

Temel olarak, Xbox gibi GPU gibi 360, CPU ve sabit disk içindeki donanim çalisma saatleri uzun süre sonra isi üretebilir anlamamiz gerekir. Bu bilesenleri asiri isinmayi önlemek mümkün olacak kendi sogutma sistemine sahip Ancak, teorik olarak, asiri isinma olmamali.

Eger çökmesini veya en sevdiginiz Xbox 360 oyun oynarken donma yasiyorsaniz, herhangi bir sicak alanlar için Xbox 360 duygu deneyin. Xbox kendisini normalden daha sicak bir sekilde ise, o zaman sorun Asiri isinmis bir sabit disk ile yalan olabilir. Güç ünitesi de asiri olabilir ve siz de bu duygu denemek isteyebilirsiniz.

Teorik olarak, Microsoft Xbox 360 için dahili sogutma sistemlerinin asiri gerektigini iddia ediyor. Sogutma sistemleri temelde ünitesi ve sicak hava içinde serin hava alabilir hayranlari vardir. Ancak, fanlar yeterli Xbox 360 serin tutmak ve asiri isinmasini önlemek için gerçekten yeterli degildir. Bu alti taraftarlarin bir konu hakkinda gerçekten degil, ama Xbox 360 sahipleri sorumlu de vardir.

Çogu kisi kendi televizyon altina veya üstüne vitrin kendi Xbox 360 tutmak gibi bugün. Bu dar alanlarda Xbox 360 soguk hava gitmesini engeller tutmak gibi hayir-hayir bir büyük. Aslinda, Xbox 360 bilesenleri asiri isinmasina neden olur sicak havada yakalar.

Yani, örnegin sehpa üzerinde olarak iyi havalandirilmis bir alanda yerlestirilen Xbox 360 konsolunda, ile Xbox 360 oyun oynamak deneyin. Mümkün ise de, klimali bir odada Xbox 360 ile oynamaya çalisin. Bu Xbox 360 sicaklik korumaya yardimci ve asiri isinmasini engeller.

Toz asiri isinma baska bir nedenidir. Zaman içinde, toz Xbox 360 içinde birikebilir ve sonunda donanim serin tutmak fanlar birikebilir. Fanlar toz ile tikar, bu görevini yaparken verimsiz hale gelecektir. Bu da sonunda donanim arizasi neden olabilir hangi tamamen çalismayabilir.

Yani, zaman zaman, taraftarlar dahil olmak üzere Xbox 360 içi temizlemek için deneyin. Bu, bir statik olmayan firça kullanabilirsiniz, ya da elektronik ekipmanlarin üzerinde toz kurtulmak çok verimli bir temas temiz püskürtme deneyebilirsiniz.

Gerçekten asiri isinmayi önlemek istiyorsaniz, Xbox 360 kullanmak süreyi sinirlayan deneyin. Bir hardcore oyun olarak, saat bir sürü için Xbox 360 oynamak isteyebilirsiniz. Ancak, sistem sinirlamalari vardir ve en sevdiginiz oyunlari oynamak bir kaç saat sonra Xbox 360 bir dinlenme vermek isteyebilirsiniz göz önünde bulundurmaniz gerekir.

Bu ipuçlarini unutmayin ve size asiri ve uzun süre onunla oynarken zevk için Xbox 360 önlemek mümkün olacaktir emin olabilirsiniz.