mah jong oyun kurallari ve prosedürleri açikladi

Eski ve geleneksel Çin oyunu, Jah Jong çesitli biçimlerde küresel gitti. Kurallar, Çince, Japonca ve hatta Amerikan versiyonu vardir. Oyun, oynamak sekilde olursa olsun, biraz sans, biraz beceri ve zeka bir çizgi içerir. Aslinda, adi aslinda “yüz zeka oyunu.” Oyun, geleneksel olarak, Çin’de bir kumar oyunu olarak kullanilmistir anlamina gelir.

Genellikle, Mah Jong Ancak, dört kisi tarafindan oynanir, bu yüzden bu kadar az iki veya çok bes kisi ile oynanan olabilir. Mah Jong tam bir oyunda, oynadigi 16 elleri vardir. Dört turda oynanir. Her turda bir yön almistir: dogu sonra sonra ilk, güney, bati ve son olarak kuzey. Aslinda oyun düzeni ile ilgili bir yön ya da rüzgar gibi oyuncularin her biri. Ilk oyuncu, ya da dogu, zar bir rulo ile belirlenir.

Açikladi Mah Jong oyun kurallari ve prosedürleri bundan sonraki kismi duvar insa etmektir. Bu yiginlar halinde fayans düzenleyerek yapilir. Fayans de karisik bir kez olusan 18 yiginlari vardir. Yigin bozuldu ve her oyuncu 13 çinileri ile biter böylece kiremit tüm oyuncularin arasinda teslim edilir. Fayans geri kalani ortasinda kalacak ve duvar olarak bilinir.

Maj Jong oyun kurallari ve prosedürleri sonraki her oyuncu atarak çini ve duvardan çizim içerir. Fikir 4 set ve çini bir çift elde etmektir. Bir dizi bir CHOW (poker bir mini flos gibi) olarak bilinen ayni takim elbise, bir üst üste üç dizisidir. Ayrica üçlü olsun, ya da Pung olabilir. Son olarak, dört bir tür, bir set olup, Kong olarak bilinir. Bir oyuncu dört set aldi ve bir çift, oyun sona erer. Kimse kazanç ve duvar gitti ise, reklam ham vardir. Eger oynuyorsaniz ve kiminle oynuyor yere bagli olarak birçok puanlama çesitleri vardir.

Uluslararasi rekabet için formüle edilmistir mah jong kurallar vardir. Dünya çapinda düzenlenen dünya sampiyonlugu vardir. Sadece, ayni zamanda uluslararasi bir spor artik bir kumar oyunudur, ama. Uluslararasi kurallar ilk Dünya Sampiyonasi turnuva oynadi zaman 2002 yilinda ilk kez, kullanilmistir. Kurallari Bu yeni bir dizi yillar boyunca olusmus modern unsurlarin çogu ile geleneksel puanlama birlestirir.

Mah Jong dünyayi kasip kavuran bir oyundur. Basit olsa da, gelenegini bir kumar oyunu olarak Çin tarihine kadar ulasir. Bugün olsa, oyun eglence için, ve spor için, kumar oynanir. Dünya turnuva gelismesiyle birlikte, mah jong oyununu küresel ve popüler dünya kültürünün bir parçasi haline gelmistir. Bu yüzden bazi fayans almak ve hareketin bir parçasi olmak. O masada oturup sadece birkaç el bir konuda beceri, zeka, ve bunun sans bagimlisi olacak.