kim kartlari güverte tasarlanmistir

Kartin bir güverte her yerde. Onlara bir büyücü elinde, otoyol tarafindan bir panoda, bir süpermarkette sirada bekleyen ve hatta bazi çocuk kitaplari bakin. Maça, karo, kupa ve krallar, kraliçeler ve krikolar ile yüz kartlari ile birlikte clovers hepimiz için tanidik bir site vardir. Ama kim bu ile geldi ve ne anlama gelir? Neden dört sekiller seçtiniz ve neden tüm yüz kartlari farkli görünüyor?

Dört takim elbise (maça, karo, kupa ve yonca) yaklasik 1480 yilinda Fransa kökenli. Kalpleri bütün zaman ayni kalirken maça Alman takim elbise gelen palamut gelen yaprak ve kulüp kopyalanan, elmas sikkeler ortaya çikti. Ayrica, 15. yüzyilda, Avrupalilar telif üyeleri (krallar, kraliçeler) ve simdi yaygin bir Jack adli bir hizmetçi veya düzenbazlik temsil etmek için yüz kartlari degisti. Yüz kartlari her birçok kisi tarafindan kullanilan kendi benzersiz bir ad degil.

Kral kartlari geçmiste çok büyük krallar adi verilmistir. Maça King King David, kupa Charles krali, Jül Sezar gibi elmas krali ve Büyük Iskender gibi kulüplerin son krali almistir. Kraliçe kartlari mitolojik ve gerçek hem de tarihinin ünlü kadin figürlerinin adi verilmistir. Maça Kral Triton kizi ve Yunan mitolojisinde Athena için bir koruyucu ebeveyn, cinayetin Homofernes, Rachel gibi elmas kraliçe ve Argine gibi kulüpleri kraliçesi için rezil Judith, gibi kalplerin kraliçesi Pallas, adli . Son olarak, Knave ya da Jack kartlari bir kral için ünlü sag kolu adi verilmistir. Maça Jack Ogier Dane, Charlemagne bir sövalye, La Kiralama, Kral Arthur turunda tablodan Lancelot gibi kulüplerin son bir Joan of Arc yoldas, Troy Hector gibi elmas jack ve jack gibi kalplerin Jack.

Bu kösede dizin gibi diger tasarimlar oyuncular kartin tam resmi bakmak bir yandan yerine iki kart tutmak için etkin. Knave ilk Kn endeksli ama onlar 1600’lü yillarda knave yerine oyundan Tüm Fours vadeli jack ödünç böylece Kral endeksi benzer bakti ama bu yana bir kez terimi Jack kullanmak kaba kabul edildi. Geri dönüsümlü mahkeme veya yüz kartlari oyuncular ellerinde bir yüz karti çesit var diger oyuncular ipucu sonuçlanan, ters yüz kartlari sag tarafinda açmak için cazip degil, böylece yapilir.

Insanlar kart güverte dini, metafizik veya astronomik sembolizm tutar söylüyorlar. Dört mevsim, gün ve gece için kirmizi ve siyah Ay döngüsü 13 asamalari, bir yil içinde hafta sayisi olarak 52 kartlari gibi 13 kartlari ve tüm numaralari ile olmak üzere dört takim elbise, bir yil temsil eden 364 gün sonuçlanan kadar eklendi . Her kart için diger takma adlar gibi maça ve ne degil Duce için Beelzebub olarak, var. Artik arkadaslarinizla kartlari oynamak sonraki, onlari eglendirmek ve tabloya biraz eglenceli getirmek için bu terimlerin bazilari kullanarak bazi heyecan atmak.