Herhangi bir oyuncu yardim etmek için satranç strateji

Ince hamle çok genellikle son derece karmasik oyun, geleneksel bir satranç oyunu tüm etki yolu oyun oynayacagi kombinasyonlari binlerce neden olabilir. Oyun iki mükemmel el-ele oynamak olan, strateji ve taktikler arasinda bir denge olarak kabul edilir. Strateji uzun vadeli hedefler planlamak ve sonuçta onlar sonunda kendi saldiri olusturacak hangi pozisyonlara parçalari kurmak için kullanilir. Taktik strateji yürürlüge ve önceki stratejileri üzerine insa edildigi adim adim hamle. Bu iki sey bir arada mükemmel gitmek ve bir digeri olmadan kullanilamaz.

Satranç oyunlari genellikle açilis, ortalarini ve oyun sonu olmak, üç ayri bölüme ayrilir. Oyunun açilis kismi oyuncularin ordularini kurmak ve tahta üzerinde yasalasmasi yaklasan savas için hazirlamak baslar oldugunu. Genellikle oyunda oyuncularin birinin saldirgan doga bagli olarak, 25 ya da 10 civarinda tur sürer. Bu savaslar disari yürürlüge zaman ortalarini ve Satranç parçalari çogu kurulu terk. Bu süre boyunca, adet en yakalanan ve bir Piyon genellikle tanitimi için yönetim kurulu diger tarafina yapar bu vardir. Oyun sonu Kings aslinda yer alan son mücadelesinde bir rol oynamaya baslar oyunun son bölümü vardir. Bir oyuncu son mücadelede etkili oldugu bu asamada kalacak kadar degerli parçalari var planliyorsaniz gerekir gibi bir iyi düsünülmüs bir strateji, oyun sonu baslamadan çok önce gereklidir. Diger neredeyse hiçbir sey birakilir ise Aksi takdirde, bir oyuncu bariz bir avantaj olacaktir.

Açilis Satranç hamle tüm oyun ve en sik sik adini ünlü stratejileri en önemli hamle bazi olarak kabul edilir. En Satranç oyunlari tek yolu belli bir sayida baslayabilirsiniz göz önüne alindiginda, bu taktik çok çok popüler hale. Ruy Lopez ve Sicilya Savunma uzun yillar usta satranç oyuncular tarafindan kabul edilmistir bu ünlü açikliklar iki örnektir. Ruy Lopez açilisi tasindi ilk iki adet yönetim kurulu merkezinde bir dönüm noktasina gelen, her iki tarafta Kral Piyonlar oldugu biridir. Sicilya Savunma genellikle Siyah manevralar için daha fazla firsat sunan, oyun tahtasi ortasina birden Piyonlar olan sonuçlari için Siyah parçalari, erken oyunun avantaji için oynadigi bir manevra oldugunu.

Orta ve oyun sonu da bir zwischenzug en popüler biri oldugu özel stratejik manevralar, adil bir dizi ev sahipligi yapiyor. Bu hareket, bir oyuncu beklenen hamle yapmak degil, hemen baslangiçta beklenen hareket oynamadan önce diger yan cevaplanmasi gereken baska bir hareket yapar degildir. Bu saptirma büyük bir seklidir ve genellikle bir ilk beklenebilir daha gerçeklestirerek yol açar. Satranç oyunlari farkli stratejiler ögrenme ve oyunun inceliklerini sadece oyuncular daha iyi büyümesine yardimci olabilir bilmek için çok farkli firsatlar sunuyor.