gerçek disi motoru – kenar oyun teknoloji

Yeni oyunlar ne kadar karmasik hakkinda tüm, hikaye ve ne kadar iyi grafik Akilda bu faktörler olan, oyuncu gibi sanal ortamda yapmak istedigi seyler ile nasil performans iyi Epic oyunlari millet hangi bir yeni bir oyun teknoloji gelistirdi Unreal motoru 3 denir, bu yeni teknoloji grafik ve nesneler oyuncu ile etkilesim yöntemlerini gelistirir son derece duyarli oyun ortamlari olusturmak için kullanilir.

Bu teknoloji savas oyununda Gears kullanilan, Unreal motoru bulunan özellikler sunlardir:

ambient tikanikligi teknolojisi:

Bu oyun programcilari ve tasarimcilari çok daha gerçekçi gölge olaylari yaratan bir piksel teknigi kullanilarak sahneleri çok daha gerçekçi ve dinamik gölge eklemek için saglayan bir isleme sonrasi filtre, bu piksel teknigi görüntüleri tarar ve isik etrafinda yansitir ve nesneler yapma gölgeleri ayarlar nasil analiz arka plan uzak durmasini. Bu teknik ayni zamanda göze daha çekici hale getirir ve daha iyi tanimi saglayan birkaç karakter kullanilmis olan, kontrast ayrintilari eger kalitesini artirir daha iyidir.

dinamik akiskan yüzeyler:

Bu da su gibi sivilardan gerçek elemani bu kosullar altinda nasil tepki verecegini taklit sekilde oyuncu ile hareket ve etkilesim programlanmis bir baska önemli gelismedir. Çevre yansimalar su özelliklerini simüle etmek de eklenmistir.

yumusak vücut fizik:

Bu programcilar gerçekçi elastik ve akici olan yumusak organlari ve nesneleri taklit saglayan bir simülasyon aracidir, bu sivi ve viskozite belirli bir ölçüde sahip malzemeler için de yararlidir, bu özellik uzayli yaratiklar bulunur oyunlar uygulanabilir .

yok edilebilir ortamlar:

Güzel ve dikkatli tasarim birkaç yil sonra, ilk sey oyuncularin sadece bunu ve seyler imha edilir sekilde daha gerçekçi bir tepki görmek mümkün olacak, teknoloji oyuncular kullanarak, bu havaya uçurmak için bir oyun ortami ile yapmak istiyorum , yapisal analiz ancak çelik yapi gerçek üzerinde oldugu gibi bozulmadan kalir nesneleri bu özelligi oyuncular ile, stres ve oyuncu olusturur kosullar altinda ayri kiracak duvarlarinda veya zemin delikler darbe nasil taklit için oyun uygulandi ortam.

Genel olarak bu teknolojinin potansiyel bir yeri vardir ve tam anlamiyla oyunlar nasil yapildigini degistirebilirsiniz, yakinda degisecek çünkü arada böyle Build-a-lot, at War Makineleri, Gears of War, vb gibi oyunlarin güzel dünyalar keyfini .