egitsel oyunlar – ögrenme sürecinde online oyun kullanmanin yararlari

Bu online bilgisayar oyunlari, ayri eglenceli getiren ve etkili bir sekilde zaman tüketen, ayni zamanda egitim amaçli kullanilabilecek bir sir degil. Geçtigimiz on yil içinde, onlar tabii ki ögretmenler, veliler ve çocuklar ile çok popüler olmustur. Aslinda, hatta egitim sistemi oldukça istikrarli bir konum elde etmis, hatta K-12 sinifa nüfuz var ve simdi ögrencilere dijital teknolojileri ve bilgisayar ögrenmenize yardimci olurken mastering becerilerini ve akademik konularda bilgi (örnegin matematik gibi, dil, resim, fizik, yönetim ve ekonomi temellerini, vb)

Online oyunlar nedenle hakli çalisma motivasyonlarini artirma bir sey söylemek, ögrencilerin degerlendirilmesi ve kontrol, ögretim etkin araç adlandirilabilir. Ayrica, ögretmenler, veliler ve ögrenciler zaman atlamali içinde ikinci ilerlemesini anlamak izin -, iyilestirilmesi performanslarini görüyoruz onlar yapiyoruz ilerleme fark ve çalismalar hakkinda daha sorumlu olma.

Yani, ögrenme sürecinde online oyun kullanmanin faydalari nelerdir?

Bilgisayar oyunlari oynayarak eglenirken becerilerini gelistirmek için bir firsat ile çocuklar saglayan bir faaliyettir. Ayrica, oyun çocuklarin bilgi ve becerileri degerlendirilmesi için ögretmenler ve veliler tarafindan kullanilabilir. Tabii ki onlar pek uygun ve üstün degerlendirme araci (biz uygun egitsel oyunlar bahsediyoruz sürece) çagrilabilir, yine de ögrencilerin becerileri ve ögrenme yapiyoruz ilerleme degerlendirmek için izin verir.

Fazla olan, elektronik oyunlar kompakt ve kolay erisilebilir. Oyunlar belirli tür oynarken çok önemlidir ögrencilerin yaratici becerilerinin gelistirilmesi, aklima, bir – örnegin boyama oyunlari bazi yaratici bir yaklasim gerektirir.

Kaliteli oyunlar oynamak yaraticilik gelisimi ile birlikte, çocuklarin ögrenme için sorumluluk anlaminda uyandirir ve yeni beceriler elde etmek için tesvik eder. Bilgisayar oyunlari oynamak da ögrenme sürecini yogunlastirmaya ve daha etkin ve ilginç hale getirmek için yol bir beceri-degerlendirme araci degildir sadece, ama. Saglikli bir rekabet ruhu da çocuklar uyarilmis olmasi muhtemeldir – onlar kesinlikle vb, hizli oyunu tamamlamak için, akranlarina göre daha fazla puan kazanmak istiyorum çünkü

Online bilgisayar oyunlari bazi bilgi ve becerileri gelistirmek ve göstermek için kullanilabilir, bazilari sunlardir:

– Bilgisayar (hemen hemen herhangi bir online oyun için gerekli) kullanma.

– Matematik bilgisi. Matematik oyunlari güzel örnekleri ‘Ekvator’ (basit denklemler ama kesintisiz ve belli bir süre içinde, neredeyse beynin darbeler böylece çözmek nereye gerekir!) Ya da ‘Ben 10 Mathrix’ size sorulara cevap nerede var matematik.

– Yönetim becerileri. Bu tür oyunlarin bazi örnekler ‘Beauty Resort’ (görev zaman yönetimi ve yönetme organizasyon ilkelerini kullanarak lüks bir tatil için küçük bir spa yolunuzu kadar çalismak oldugu) ve bir otel yönetiyorsaniz ‘Otel Yönetimi’ (vardir .)

– Yaratici becerileri. Oyun matematik bilgisi ile yaratici becerilerini birlestiren, örnegin, vardir – örnegin ‘Winnie, Tigger ve Piglet Renk Matematik’ veya ‘Mickey ve Arkadaslari Matematik Boyama Oyunu’. Çocuklar onlar resmin her ayrinti için kullanmaniz gereken hangi renk kesfetmek basit denklem çözme – Bir resim boyama süre matematik becerileri egitmek için büyük bir firsat saglar.

Sonuç olarak, biz amaciyla ögrenme ve ögretme için çevrimiçi bilgisayar oyunlari kullanarak çesitli nedenlerle için çok yararli oldugu sonucuna varabilir: erisilebilirlik, kolaylik, zaman geçirdim – ve, tabii ki, zevk çocuklar getirdi.