EA SPORTS yepyeni Tiger Woods golf oyun basligi baslatmak için dogru

Diger sponsorlar (Tag Heur, Accenture, AT & T, Gillete) bir kismini veya zor durumdaki golfçü Tiger Woods ile tüm baglari kesilmis olmasina ragmen, Electronic Arts yolda devam karar verdi.

EA dünyanin en büyük boks torbasi için destek gösterisinde Ocak ayi sonuna kadar Tiger Woods PGA Tour Çevrimiçi yayinlayacak. Kapaginda Woods sahip, en son baslik Mac ve PC üzerinde çalisan ve net dogrudan akisi için hazir olacaktir. Oyun ilginç geliyor, ama çok EA Sports baskani Peter Moore dün blog yazisi Tiger sopa ile seçim odakli:

“Bu karar hiçbir Tiger Woods hakkinda biraz dikkat ve daha fazla spekülasyon olusturmak süphe ve sponsorlar ile olan iliskisi hakkinda olacaktir. Göz önüne aldigimizda, ben EA SPORTS bu oyunun mansete Tiger ile devam etmeye karar neden biraz isik tutmak istiyorum .

Tiger ile iliskimiz her zaman golf köklü olmustur. O bir kol boyu ciranta olarak hareket diye Biz onunla bir iliski olusmamistir. Alakasi yok. Biz dünyanin en iyi, en yetenekli ve heyecan verici golfçü olarak gördüm çünkü 1997 yilinda Tiger ile ortak seçti. Biz o yillar boyunca yakin ya da spor üstünde kalacagini varsayimi ile bu ortaklik vurdu. Kendi itiraflariyla, ders disi bazi hatalar yapilmis. Ama ne olursa olsun kendi özel hayatinda neler olup bittigini ve ne olursa olsun spor bir kisisel izin almak kararini, Tiger Woods halen tarihinin en büyük sporculari arasinda yer aliyor. EA SPORTS, biz otantik spor simülasyonlar yapmak. Biz “Bu Oyunu var” derken, sadece bir etiket satiri ama oyun deneyimi kalite ve sihhati konusunda bir açiklama degildir. Tiger Woods PGA TOUR Çevrimiçi gerçekten bu toplanma çagrisi temsilcisi, ve EA SPORTS bize tüm dünyada spor konsol oyun hayranlari için bu ay teslim olmaktan gurur duyuyoruz bir oyundur “gözlemler bir çift.:

EA bu ??bir seçim çok yoktu.

Tabii, onlar baslik degismis olabilir. Ama Moore oyun dahil 75.000 ‘den fazla kisi ile, sekiz ay boyunca kapali beta olmustur diyor. Onlar ayni tutmak daha kapagi atlet degistirmek için daha karmasik hale hepsi bu zaten vardi. Normalde böyle degil, ama dünyadaki her golfçü bas ve omuz üstünde var Tiger ile farkli. Skandal alti ay önce vurmak vardi, EA yeni bir strateji üzerinde zaman geçirdim … Bu durumda, çok az zaman ve yapmak için baska çok fazla oldu.

Ileri giderek, hala Woods ile iliskileri kesmek zor olacaktir.

Ben de belirtildigi gibi bu golf gelince, Woods baska bir düzeyde oldugunu. O her hafta kazanmak ve hatta zaman zaman mücadele, ama Tiger eller asagi hala dünyanin en iyi golfçü degildir. Onlar Woods gevsek kesmek için tercih olsa bile Jack Nicklaus bir gerileme basligi inis sürece, Electronic Arts, onun star güç maç için birini bulmak zor bir zaman olacak. Tiger Woods PGA Tour serisi inanilmaz derecede basarili olmustur ve yeni bir kapak sporcu ile satis kaybedebilirsiniz – Padraig Harrington PGA Tour 11 oldukça ayni halka sahip degildir, degil mi? Ve 2008 yilinda Yilin Oyuncusu oldu. Bir sey bile çilgin ortaya sürece EA degisiklikler marka sanmiyorum, ve bu bir sonraki noktaya getiriyor:

Sponsoru bu tür için, özel hayati önemli degil. Bu Woods tutmak için EA çok zarar olmamalidir.

Bu gerçekten Moore yapmaya çalisiyordu ana noktasidir. EA için, Tiger ile iliskilerini yetenegini bir golfçü olarak dayanmaktadir. Kendi ürün bir golf oyunu oldugu ve sag, mantikli. Birçok ilk etapta Tiger tarafindan spor çizilmis ise oyun satin alma Herkes, bir dereceye kadar golf sahiptir. Woods o sonunda döndügünde izlemek dönmeden önce, yoklugunda onun izni alir ise bu insanlarin bol gerçek yasam golf yok sayacaktir. Golf hayranlari – video oyunu, gerçek ya da her ikisi – spor ve onun kisisel hayati hakkinda çok az bakim ile iliskilendirmek Tiger. Tabii, rahat oyun basligi satin olmayabilir, ama skandal satislari üzerinde büyük bir etkisi vardir süpheliyim.

Bunu dedi, kurallari Accenture gibi bir sirket için farklidir. EA onun golf oyunu Woods ise ragmen, Accenture imajini ödedi. Evet, bu görüntü Tiger is ahlaki ve üzerinde-ders becerileri içerir, ama onlar oyundan örnek davranis bekliyoruz. EA olan “oyunda,” Accenture yüksek standartlar ve güçlü etik bir üne üzerine insa edilmistir olmasina ragmen – Sadece marka ve ne için stand düsünüyorum. Ayrica, bir danismanlik sirketi olarak, onlar TAVSIYE VERMEK … degil bu günlerde Tiger imajini ile çalisir gerçekten bir sey. Onu asagi gelince, her marka farkli olup her Tiger ile ilgili karar esittir. Nike, Woods ile kalmak için baska bir sponsor, atletizm tabanli. O gibi sirketler EA ile ayni seçim yapmak olacagini mantikli. Tabii ki, Nike Tiger ilanlarini onlarin “sadece do it” slogani disinda tutmak isteyebilirsiniz … üzerinde hareket … Hala EA için zor bir karar, ama dogru biri.

Onu asagi gelince, Electronic Arts bu bir iki sekilde gitmis. Woods ve ona sopa ile nedenleri ile iliskileri kesmek için nedeni vardi. Ama sonunda, EA kendi video oyunu ürünün uzun vadeli satis için dogru seçim yapti. O. binbasi kazanan seyrine geri döndü zaman, Tiger Kobe Bryant, Michael Vick ve Amerikan halki tarafindan affetmis gördügüm diger sporcular gibi olacak. Bu noktada, EA bu ??karar ile çok mutlu olacaktir.