diyelim oyun Klaverjassen

Klaverjassen dört kisilik bir oyundur. Oyuncular ortak kadar ve birbirlerine karsisinda oturmak. Oyun yerine 52 kartlik standart deste 32 kart vardir Piquet kart ile oynanir. Dört takim elbise, Kupa, Karo, Maça, ve Kulüpler var. Ayrica Kings, Queens, Vale, As, ve 7-10 kartlari var.

Klaverjassen karti 16 ellerle oynanir ve 3-2-3 veya 4-4 gruplar halinde dagitilir. Hollanda kartlari köselerinde indeksine sahip ve asagidaki gibi gösterilir: A veya Aas Ace anlamina gelir, H veya Heer, Kral anlamina gelir V veya Vrouw kraliçe ve B veya Boer anlamina gelir benzersiz sessiz Jack, açilimi kendisi.

Klaverjassen ve Online Klaverjassen için Oyunun amaci:

16 elinden en yüksek puani olan bir oyuncu oyunu kazanir. Oyuncu ve Ortak, ortak koz seçer, kazanmak için kullanilabilir noktalari yarisindan fazlasini toplamak gerekir. Bir yarisma oyunu oynayan Eger farkli bir ortagi her el ile oynamak, böylece oyuncular ortaklari döndürün. Onlar 16 el oyun sirasinda üç farkli ortaklari olacaktir anlamina gelir.

Klaverjassen ve çevrimiçi Klaverjassen için ilgili:

Dagitici shuffle kart olacak ve kullanilan setleri göre onlari anlasma. Kartlari üç bir dizi ele veya bazen dört iki takim içinde dagitilir. Üç set ugrasan, oyuncu daha sonra baska bir üç sonra üç kart, iki, alacak. Satici dört setleri seçerse, oyuncular her dört kart seti ve daha sonra dört kart baska bir dizi olsun.

Kart degerleri ve puan:

Her el için farkli bir koz olacaktir. Saticiya kalan kisi koz almak için biri olacaktir. Koz uygun degeri olmayan koz uygun degerini çok farkli olacaktir.

Koz:

Jack = 20, dokuz = 14, As = 11, On = 10, Kral = 4, kraliçe = 3, sekiz = 0, ve yedi = 0

olmayan koz:
As = 11, On = 10, Kral = 4, kraliçe = 3, jack = 2, dokuz = 0, sekiz = 0, ve yedi = 0

152 puanla vardir.

Sizin koz seçimi;

Orada oyun için koz seçmek için birden çok yolu vardir ve asagidaki gibi bunlar:

1. özgür seçim
2. Utrecht veya zorunlu oyun
3. rastgele seçim

Bir takim koz seçtiginiz için yöntem seçer önce, ilk kendi aralarinda tartismak gerekir ve daha sonra oyun sirasinda herhangi bir karisikligi önlemek için rakip takim duyurmak gerekir. Her yöntemin kim ve nasil koz alinir belirler.

Her zaman yeni bir oyun ögrenmek için biraz zaman alir. Tüm kart oyunlari oldugu gibi orada da bir takim olarak birlikte çalisan olarak yer stratejisinin bir parçasidir: ve bu herhangi bir ve her yas için eglenceli bir meydan okuma gibi oyunlar yapan seydir.