directx 10 oyun için iyi olacak

DirectX 10 PC oyun içinde sehrin mevcut konusmak. Bu DX10 rutin ölen bir cins denir PC oyun yeni bir soluk olan yaptik vaat ediyor. Bu PC oyun için yeni bir dönem getiren olarak tanitilir. Tüm bu vizilti heyecan almak gerçekten deger mi? En bir göz atalim …

Tanitildi her marka yeni teknoloji ile, sektörün geri kalani yakalamak oynamak için gereken bir dönem her zaman vardir. Bu tam olarak planlandi sekilde yararlanmaktadir önce bu zaman alir. Ama ne kadar PC oyunculari gerçekten DX10 tam meyvelerini gelene kadar beklemek zorunda mi?

DX10 oyuncular kendi PC kendi evlerinde var için ekran görüntüleri ve videolari üzerine saçmalamak bu inanilmaz grafik getirmek için önce ne kadar sürer? Bilmeyenler için, her seyi çok kafa karistirici olabilir. Yeni vizilti kelime ve terimler her yil gelir ve hepsi ne anlama geldigini bir kavrama almak çok zor olabilir.

Öncelikle, DirectX tam olarak nedir? Bu gelistiriciler yüksek performans ile oyun yapmaniza olanak saglar Microsoft tarafindan yapilan bir gelistirme aracidir. Grafik, ses, ve hatta ag islevselligini bir sey DirectX ile gelistirilmistir. DirectX birçok revizyonlar olmustur, her göz seker ve daha iyi performans için yeni teknikler getirmek. Ve artik Vista ile, biz DX10 var. Her yineleme bize gerçek oyun gerçekçilik sahip daha yakin getiriyor.

DirectX içinde ne API denir vardir. Bu uygulama programlama arabirimi anlamina gelir. Bunlar yazilim ve donanim birbirleri ile iletisim kurmasini saglayan bir köprü olarak hareket ederler. Onlar bizim oyun bize grafik getirmek ve bildigimiz ses izin ve sevgi nelerdir.

NVidia gibi donanim üreticileri simdi GPU biz geçmiste gördüm daha ton daha fazla yetenegi ve gücü ile yaratiyor. GeForce 8800 gibi ekran kartlari daha iyi görüntü kalitesi saglamak ve hatta Blu-ray oynatimi için video isleyebilir. Yani DirectX 10 sadece oyuncular için degil, Blu-ray videolari islemek için güçlü olmak sevindirecek herhangi bir eglence meraklisi bir sey verecektir.

Oyun bilgisayar üreticileri simdi de yetenekli Alienware gibi cards.Companies bu DirectX 10 ile gelen bilgisayarlar olustururken, Dell ve Vigor DirectX 10 uyumlu bilgisayar filosu tasiyan tüm hiziyla su anda.

Ama bütün bu donanim her seyi çalistirmak için oyun herhangi bir iyi degil. Ama merak etmeyin. DirectX 10 uyumlu oyun bütün bir takim disari simdi ve daha da gelecek yil çikmasi planlaniyor vardir. 2007 en büyük bazi oyunlari DX10 yetenekli idi. Crysis ve Dünya Çatisma birkaç ödül kazanan isim.

DX10 sagladigi en büyük avantajlarindan biri de daha iyi oyunlar daha kolay ve daha hizli gelistirmek için gelistiriciler verdigi güçtür. Biz daha iyi bir deneyim saglamak bütün bunlar seçim için çok daha genis bir oyun degisimi ve daha görüyor olacagim gibi bu oyun için iyidir.

Yani hala sonunda dolasan tüm deger DirectX 10 mi? Kesinlikle. Oyun endüstrisi üzerinde yakalar ve bizim oyuncular biz ariyoruz konum sonuçlari görmeden Ama kesinlikle biraz zaman alacaktir. Özgün tasarimcilari öngörülen ettigi sonuçlari görmek önce tüm yeni teknoloji ile, zaman alir. Ama geri kalani yakinda orada olacagiz emin!