çocuk oyunlari video oyunlari seçimi

Dogru ve neyin yanlis ne arasinda bir çizgi çizerek, çocuklarina ebeveynleri tarafindan sorumlulugundadir. Bu ayni zamanda ne tür film ve televizyon çocuklari izlemek gerektigini gösterir ve ne degildir ile gider. Ama daha da önemlisi, dogru çocuk oyunlari seçme sorumlulugu sadece anne dayanir. Çocuk oyuncaklari ve çocuk saglayarak, oyun oynamak, ve biraz daha oynamak istiyorum, çünkü araçlar gereklidir. Çalismalar daha oynamak çocuk olmayanlar daha sagliklidir isaret ederken Ve, çocuklar onlar gibi oyun her türlü oyun oynama özgürlügü vermez.

Biz dijital dünyada yasiyoruz gibi, çocuklar muhtemelen çalismalarini göre daha zamanlarinin daha fazla yemek istiyorsunuz Video konsollari ile tanitilmaktadir. Ve yasta uygun olmayan oyunlar onlari korumak zamankinden daha zor hale gelir. Ve ESRB karar vermenize yardimci olmalidir danismanlik, dogru çocuk oyunlari ile bunlari saglamak emin olmak için.

Çocugunuz için uygun olan video oyunlari türünü bilmek, ESRB rating danismanlik akillica bir seçimdir. Her video oyun kapaklari basilan SDBY derece görebilirsiniz. Her baslangiç ??anlamini bilmek önemlidir.

SDBY veya Eglence Yazilim Oy Kurulu tarafindan atanan 7 degerlendirme vardir. Iste olanlardir:

EC veya Erken Çocuk. Bu derece ile oyun oynamak için asagidaki çocuk yas 3 yil ve için uygundur. Bu tür oyunlar gelismekte olan bir çocuk için tehlikeli olabilir bir içerige sahip.

E veya herkes. Herkes burada 6 yil ve üzeri yas araligindaki anlamina gelir. Bu derece ile oyun türüne ilimli bir dil zaman zaman kullanimi ile az siddet içerir.

E10 + veya herkes 10 yas ve üzeri. Bu derece ile Oyun çocuklar 10 yas ve üzeri için önerilen ve karikatür, hafif siddet veya fantezi ve ilimli bir dil kullanimi içerirler.

T veya teen. Çocuklar için 13 yas ve üzeri T iyi oyunlar uygundur yok. Oyunlar bu tür daha fazla siddet, az kan, güçlü kelimelerin kullanimi ve kaba mizah içerir.

M veya Olgun. Bu derece ile Oyunlar 17 yasinda ve yas için uygundur. Siddet, cinsel içerik, kan ve siddet, ve güçlü bir dil kullanim grafik ekran var için Olgun oyunlari çocuklar için degildir.

AO veya Yetiskin Sadece. Bu derece ile oyunlari çocuklar tarafindan oynanan olmamalidir. Bu sik kan görüntüler ve çiplaklik dahil olmak üzere cinsel içerik gore, siddet, güçlü kelimelerin kullanimi ve grafik ekran için yetiskin oyuncular için tasarlanmistir.

RP veya Anma Bekleyen. Bu derece nihai derecelendirme için bekleyen oyunlara verilir.

Çocuk oyunlari sadece EC, E ile video oyunlari sinirlamak ve belki de E10 + derecelendirme gerekir. Bu derecelendirme olmadan hiçbir oyun kaçinilmalidir. Eger kendi yas uygunsuz düsünüyorum oyun varsa, bunu erisemez alanlarda koydu. Çocuklar için dogru oyun oynamak her zaman uygulanmalidir. Bu, kendi yas ile ilgili olarak dogru oyun almak saglayacaktir.

Çocuk oyunlari çocugunuzun ögrenme için eglence ve mekan saglayarak ayni zamanda kendi çalma süresi keyfini saglar. Ve çevresinde çocuk oyunlari ile, bu kadar oyunlarin içerigi endisesi olmadan kendi konsollari tek basina önünde onlari birakmak teminat altina alinmistir.