charlie ii oyun inceleme

Sevimli. En Charlie II bir biçak olmasi oturdu olarak aklima ilk kelime oldugunu. Bu küçük platform hakkinda her seyi geri havla, masum orman cazibesini harmanlar çocuk gibi özgün Sonic ya da Bay Nutz zafer yil (herkes o bir hatirlar eger!) – Tüm ana renkler, çim, bulutsuz silueti ve günlük köprüler.

Charlie II popüler platforming baslik Charlie Duck Software’in devami Wiering Hollandali gelistiricisi. Itibari kahraman sikke, elmas ve harfler bir grup toplamak için seviyeleri bir dizi her gitmek gerekir bir off-sari, mutlu görünümlü küçük kus (erime-yalanci-gibi o dinlenme duruyor ara sira kalp ile birlikte), bir kendi adini heceleyerek. Charlie sonraki alana tasimak için Koleksiyon belirli bir yüzdesini almak için iyice her ortam arastirmak gerekir. Teoride basit, ve ya uygulamada çok daha fazla karmasik degil – Bu oyun özü var.

Ama Hiç kuskunuz olmasin – sirin görünümü ve basit oyun ötesinde bir fiendishly zor bir oyun yatiyor. Hatta ikinci düzeyine göre, bir süre sonra yanlislikla ahsap kaziklar zamaninda cesur genç yesilbas impaling degil sorun oldukça bir miktar olan, ya da sadece onlar uçarken Charlie dolayli olarak ev olacak kurnazca programlanmis karga seyler dalis-bombalandi ediliyordu tarafindan. Yaralanmayi önlemek için son derece zor görünüyor, ama bu ücretsiz ve kolay saglik kaybi ve, sonuçta, hayatimizin herhangi bir miktar için orijinal üç vurus ötesinde Charlie’nin saglik çubugu uzatacak etrafinda çevrili Zelda-vari “ekstra kupa” dahil dengelenir ekstra koruma. Kilavuzuna göre, fazladan kalp oyunun hemen her düzeyde dahildir – daha gerçekçi ilerleme için ekstra kalpleri ile, neredeyse bir gereklilik macera agir kesif için ihtiyaç uygulanmasi.

Yani ayri zor bir meydan, baska ne ayri platformu klonlarin herhangi bir sayida Charlie II belirliyor? Wiering yerine oyun dünyasina hiçbir iliskisi yoktur rastgele sevimli yaratik toplama ortak taktik daha bir baslangiç, için, biraz oyun içinde Charlie’nin benzersiz becerileri (bir ördek gibi!) Ördek motifi almis ve kullanmis. Evet, Charlie yüzebilirsiniz! Bu “su ölüm” tanidik platform oyunu hayal kirikligi kaldirir ve ayni zamanda aslinda onu yüzeyinin altinda dalis için izin vererek Charlie II kesif odak ekler – etkili bir kisayol düzeyde baska bir bölümüne, ve Super Mario ünlü yesil, düzenli bir elden geçirilmesi “çözgü boru”.

Oyunun sunumu ve genel atmosferi de de ayri daha amatör teklifleri ayarlayin. Bir tanimlanmis, görkemli sanat tarzi her zemin, düsman sprite ve koleksiyon boyunca var. Charlie kendisi bu küçük quacking birlikte waddles ve özel anma mükemmel bir daha basit çagin mutlu sentezlenen destek ezgileri taklit için basarisiz asla müzik gitmeli olarak oynamak için sevimli bir karakter (daha araçlari ile yapilir burada hariç!) .

Basitçe söylemek gerekirse: Charlie II, yeni nesil için retro oyun bir mükemmel egimli dilim. Eski bir oyun verme felsefesi bir tisört için takip ve sonuç iyi herhangi bir gerçek platform oyunu fan olan 15 $ kaydi fiyat deger bir, otantik keyifli ve (çok, çok zor olmasi nedeniyle!) Sonuçta lastable baslik oldugunu.

Puan: 8/10

Http://www.retro247.co.uk/charlieii.htm de oyun bilgileri