çevrimiçi bingo önce gelen ne

Online bingo firtina dünya aliyor. Aslinda sans oyunu, bingo Hollywood ünlüleri, canli octogenarians ve gençler her seyi dahil olmak üzere insanlarin genis bir yelpazede, tarafindan oynanir.

Birkaç yil önce kelime ‘bingo’ sadece söz küf kilise salonlari ve karanlik casino vizyonlari yaratti, ama internet oyuncularin gelisiyle sayesinde artik kendi evlerinin konforunda en sevdikleri eglence mesgul olabilir. Uzak oyun, bir tek mesele olmaktan çevrimiçi bingo kendi çagdaslari ile yakin sürekli temas halinde oyuncular koyar. En iyi online bingo siteleri ve stratejileri tartismak bloglar ve forumlar bile var!

Ama bu simdilik Bingo hakkinda yeterli. Bir an için bize sapmak edelim ve atalarimizin oyunlarini hatirlamak – büyüleyici seyler bunu asagi olsun, gerçekten. Arkeologlar eski uygarliklarin kalintilari kazi basladigimdan beri, bu gizemli halklarin kültürü ve gelenekleri kendi oyuncaklar ve oyunlar daha çok bizim hayal ve Asist esir var. Su kemerleri, drenaj sistemleri, mimari – bir medeniyet seyler var için fonksiyon gerekiyor. Oyun, diger taraftan, onlar mesgul tercih sey, ve bu onlarin ruh bir bakis bize. O halde daha ünlü eski tahta oyunlari iki de bir göz atalim.

Git: Kelimenin tam anlamiyla tüm modern tahta oyunlari babasini, Go 2337-2258 M.Ö. tüm yol izlenir. Kökeni tartismali olmasina ragmen, bazi masallari sözde onun asi oglu Danzhu, konsantrasyon ve denge ögretirdi bir oyun yaratmak için onun danismani devreye Çin Imparatoru Yao, için oyunun ilk tasarim bagliyor. Özgün cihaz söylüyorum bir servet olmasi amaçlanmistir oldugunu bile ya, digerleri haritalar ve taslar Çin savas agalari gelistirilen oyun savas olusumlari açiklamak için kullanacagi teorize.

Durum ne olursa olsun, git Dogu’da hala gazete oyun hakkinda düzenli sütun çalistirmak bugün çok popüler. Onun aldatici basit kurallari ragmen stratejik karmasikligi Zengin, Go dönüsümlü 19 bir tablo × 19 hatlarinin bos kavsak üzerinde siyah ve beyaz taslar yer iki oyuncu tarafindan oynanir. Oyunun amaci rakibinizden daha yönetim kurulu daha büyük bir kismini kontrol etmek, özünde vardir. Bu oyuncu ayni anda isgal imkansiz olacaktir topraklarini böyle bir onlar yakalanamayan bu sekilde ve harita kendi taslari düzenlemek zorunda oldugu anlamina gelir. Oldukça uzun bir siparis, hey? Oyunun içsel zorluk iki çatisan çikarlari arasinda bir denge bulmakta yatiyor.

Vay be, sadece beyin jimnastigi bu tür düsünmeye bir farkla benim beyin alir. En sonraki eski oyuna geçelim.

Mancala: Afrika’da çesitli sekillerde Popüler, oyun Mancala aile “saymak ve yakalama” olarak Bati açisindan, açiklanan ya da oyun “dikim”. Oyunun ilk kanit bir seramik kurulu parçalari ve 6. ve 7. yüzyil arasinda kökenli oldugu arkeologlar tarafindan tarihli Etiyopya’da bulunan birkaç kaya kesim vardir. Degil oldukça gibi git kadar eski, ama yasli hiçbiri az.

Terim ‘Mancala’ “hareket” degil, tek bir oyun belirtmek için kullanilir Arapça kelime anlami, daha çok Oyun türlerine bir aile türetilmistir. Genellikle çukurlu kurulu ve (tohum, deniz kabugu kabuklari, tas, vb, söz konusu kültür bagli dahil) belirteçleri bir dizi ile oynanir, oyunun nesne rakibin daha fazla jeton çekebilmektir. Dogru, oldukça basit geliyor mu? O kadar, her zamanki gibi, en az kurallara oyunlari genellikle en karmasiktir.

Bunlar sadece bulundu eski tahta oyunlari bolluk ikisidir. Bu atalarimizin bu, oldukça akilli bir demet olmaz oldugunu gibi görünüyor? Bu gibi oyunlar satranç Bu çok gün kadar ‘yapmaya devam ediyor çok gibi, yüzyillar boyunca kafasinda seklinde milyonlarca var. Yani, en sevdiginiz çevrimiçi bingo sitelerini ziyaret etmek için internete kanca dahaki sefere, daha önce gitti büyük oyunlar hatirlamak için bir dakikanizi ayirin.