büyük 80 arcade oyunlari

Arcade oyunlari yil 1980’li yillarda çok ünlü olmustur. Çogunlukla, bugün mevcut oyunlari önce olusturulan oyunlar sadece gelismis versiyonudur.

Bu süre içinde, birçok arcade oyunlari zevk. Su ana kadar hala ünlü olan 80 pek çok arcade oyunlari vardir.

Iste 80’lerin en ünlü arcade oyunlari bazilari sunlardir:

• Battlezone (Atari Inc), ilk çarsi bu özelligi 3D ortam oldu. ABD vatandaslari bu nedenle bu özel oyun hakkinda etkilendiler.

Aslinda, Amerika Birlesik Devletleri Silahli Kuvvetleri bu özel çarsi gelen tank egitim fikri var.

• Berserk (Universal Arastirma Laboratuvari) konusan karakterler ile ilk oyun oldu. Insanlar bu oyun hakkinda çok merakli oldu. Gelistirme maliyetleri nedeniyle 30 kelimelerin dijitallesme, gerçekten pahali!
Ve aslinda bugün piyasada birçok oyun sadece bu eski arcade oyunu sürümleri genisletilir.

• Defans (Williams Elektronik) bu VIDEOTOPIA bir üyesiydi ve Eugene Jarvis tarafindan yapildi. Bu Williams Elektronik tarafindan üretilen oyunlari arasinda büyük bir hit yapti ilk arcade oyunu oldu.

Çünkü yapay bir dünya sahip ilk arcade oyunu olma çok ünlü oldu. Oyuncu oyun oynar gibi oyun dis görünümünde sunulabilir.

• Pac-Man (Bally / Midway) bu özel oyun hala bu simdiki zaman ünlüdür. Bu oyunun birçok versiyonu vardir, insanlarin tekrar tekrar oynamayi seviyorum.

Bu oyunun kavrami bir Japon Halk Edebiyati gelen, bu bir yen sikintisi yapmak Japonya’da çok ünlü oldu. Ayrica ABD’nin en büyük pazara.

Bu Time dergisine kapak olmak ve Cumartesi-Sabah karikatür yer aldi. Sadece de Oyun dünya yakalamak ama müzik endüstrisi degildir. Sarki nedeniyle varliginin yapilir.

• Missile Command (Atari Inc) ünlü Battlezone kenara Atari, harika bir yaratma. Baslangiçta Armageddon çagrildi. Bu ABD’de nükleer çatisma açik bir yansimasi vardir, çünkü ABD’nin birçok insanin dikkatini çekti. Bu 100’den fazla arcade oyunlari olusturulan o kadar ünlü oldu.

• Gorf (Bally / Midway) diger oyunlara kiyasla çok farkli bir çekim ve slayt oyun. Bu sahne ile asamali sunum farkli ortam sunan ilk oyun oldu. Ayrica konusma arcade oyunlari biridir.

• Donkey Kong (Nintendo Ltd) bu tuhaf hikayesi ile ilk arcade oyunlari arasinda biriydi. Bu bir kadin insan üzerinde merakli oldu dev maymun hakkinda bir hikaye. Ayrica artik Mario adiyla bilinen “Jumpman” olarak adlandirilir.

• Kirkayak (Atari Inc) bir kadin tarafindan tasarlanan ilk arcade oyunu. Bu erkek çarsi oyuncular daha fazla kadin oyuncu çeken ilk renkli çarsi oldu.

• Tempest (Atari Inc) bu renkli vektör ekrana sahip Atari tarafindan üretilen ilk oyun oldu. Ayrica 3D grafik özellikleri ve tasarimci hayal esinlenilmistir.

• Kuantum (Atari Inc) bu kuantum mekanigi dayali bir dis sirketi tarafindan tasarlanmistir.

• Star Wars (Atari Inc) ayni zamanda ABD’de çok ünlü oldu. Bu ayni zamanda 3D çevre ve karakter özelligi.

Bu aslinda bir joystick kullanir; kullandigi ilk arcade oyunlari arasinda yer aliyor.

Bunlar 80’lerin ünlü arcade oyunlardir. Eger yukaridaki klasik oyunlarin tutmak istiyorsaniz, bu klasik oyunlarin indir sunan bazi web sitelerini ziyaret deneyebilirsiniz.

Iyi eglenceler ve oyun macera tadini çikarin!