bulmaca oyunlari – biz onlar olmadan ne yapardiniz

Dünya kesinlikle çünkü bulmaca oyunlari daha iyi bir yerdir. Online oyunlar arasinda, bulmaca çözme daha verimli aktivitelerden bazilaridir. Bu mantik, sira çözme, örüntü tanima, strateji ve kelime tamamlama gibi çözme becerileri bulmaca oyunlari testi sorun. Mantiksal ve kavramsal zorluklar bulmaca oyunlari katilmaktadirlar. Zamanli veya aksiyon ögeleri bazen oyuna eklenir. Orijinal bulmaca oyunlari temel amaci olarak bulmaca çözme odaklanin. Bulmacalar oyuncu dogrudan veya dolayli olarak belirli bir kalip içine hareket ettigini sekiller, semboller, veya renkleri içerir. Bazi gizli nesneleri içerir.

Insanlik tarihi boyunca, tüm renkleri ve inançlardan insanlarin zeka, zorluklar, ve bulmaca kesfettik. Birçok eski bulmaca oyunlari hala popüler, ya da benzer yeni bir sürümü oynanir. Egitici oyunlar düsünce ve strateji içeren, ancak hemen hemen hiç aksiyon ya da macera. Tetris bilgisayar oyunlari devrim ve egitsel oyunlar çok popüler yapmak için kredi alir. 1985 yilinda bu oyunun orijinal versiyonu basladi. Simdi birçok bulmaca oyunlari, devam filmi, çesitleri, ya da bu “düsen blok” oyun kopya temelidir. Bulmaca oyunlari gelistirmek ve uyum için en kolay bazi oyunlari, bu nedenle tabii ki bilgisayar oyunlari çarsi, ev video, cep telefonu, kullanilabilir.

Bulmaca oyunlari genellikle kurallar temel basit bir set var. Oyun adet bir ag, izgara veya etkilesim alani tasinir. Seviyeleri, ipuçlari, ve bulmaca birçok kez çözme daha zor bir meydan okuma veya seviye neden vardir. Oyun adet veya dogru bir sekilde organize edilmesi gereken blok rastgele çesitli baslayabilir. Eylem bulmaca oyunlari Zaman limitli tek bir ekranda gerçek zamanli ortam var. Bulmaca çözme ve seviye takas genellikle hedeftir. Düsen blok parçalari birçok online bulmaca oyunlari olusmaktadir. Zamanlama, dogruluk, desen eslestirme ve mantik oyuncu tarafindan kullanilmalidir.

Geleneksel bulmaca oyunlari Solitaire ve Scrabble içerir, ve benzeri kelime bulmaca birçok varyasyonu vardir. Sayisi ve dernek bulmaca popülerdir. Fizik bulmaca oyunlari oyunu çözmek için fizik kullanin. Bunlar genellikle online flash veya mobil oyunlardir. Squidy, oyuncu stratejik yerlerde patlayici yerlestirerek tüm 25 seviyeleri tamamlamak için denemek gerekir. Bu fizik içerir. Squidy Kanyon kaybetti ve onun akvaryum geri almak için ihtiyaci var. Oyuncu mancinik Squidy evine yakin, ya da dogrudan içine yardimci olmak için patlayici pozisyon gerekir. Her seviyede farkli zorluklar getiriyor. Farenizi tiklatarak, patlayici yerlestirin.