bebek dus yeni bir olgu dünya geneline degil

Bir bebek dus ile ilgili çagrisimlar bir yeri vardir ve öncelikle yeni anne bekleyen tarafindan atilan bir partiye anilacaktir. Hamile ebeveyn arkadas ve aile bu parti sirasinda yeni dogan ya da beklenen bebek için hediye alirsiniz. Bebek geldi önce bazi kültürlerde, Amerika Birlesik Devletleri gibi, bir bebek dus çogunlukla, kutladi bebek dogar gibi diger bazi kültürlerde (çogunlukla Avustralya ve Avrupa’nin bazi bölgelerinde) oysa, dus uzun olarak kutlanmaktadir degildir. Geleneksel olarak, bir dus kendi için ‘to-be’ dogan bebek bebek hediyeleri (giysi, örnegin) toplama yeni anne yardimci gerekiyordu. Çogu Konuklar birçok yararli ögeleri bir yigini olan bebek hediye sepetleri, ile bebekler sunmak için tercih.

Sosyal egilimler göre degisir orada, hangi bebek dus uzun bir geçmisi olmustur ve gelenekleri bir sürü onlarla iliskilidir. Geleneksel olarak, sadece kadinlarin bebek dus katilmak anlamina geliyordu ve anne-to-be ilgi ilgi odagi idi. Simdi, küçülüyor aileleri ile, erkekler de dus katiliyor baslamistir. Orada, dus sadece baba-to-be için orada düzenlenmektedir Amerika’da egilimin tersine, oldugunu ve bir erkek-tek partidir. Yahudi geleneklerine göre, bir hediye bebek dogmadan önce kabul edilmesi gerekiyordu degildir.

Çogunlukla bir Amerikan-Latin gelenegi, bebek dus hem de diger yerlerde headways yapiyoruz. Avrupa’da, özellikle Ingiltere ve Fransa, bebek dus nispeten yeni bir olgu vardir. Hindu geleneklerinde (Hindistan, Sri Lanka, Fiji ve Pakistan), bebek dus benzer ritüeller yüzyillardir mevcut olmustur. Geleneksel Hindu ritüeller de hediyeler hem bebek ve anne için verilen neyin annenin gebelik, ve yedinci ayda toplama bir all-kadinlar dahil.

Bebek dus eglenceli aktiviteler ve çok bebek dus hediye ve diger bebek hediyeleri kavramlari ötesinde germek. Bebek dus biraz çocukça gelebilir, ancak tüm bu süreç ile iliskili pek çok aktivitelerle eglenceli olabilir. Yeni kurallarinda, temalar ve kavramlar her gün bebek dus eklenmektedir. Simdi ve geri 3 yil arasinda karsilastirirsak, bir çok etkinlikler ve kutlamalar açisindan degisti. Örnegin, dokunmak suç olan anne-to-be sonra tekrar midesi, ama simdi, annenin karin en çevresi tahmin ve çevresinde bir dize ya da tuvalet kagidi baglama gibi olaylar, neredeyse standart bebek dus olaylar haline gelmistir. Birkaç yil önce oldugu gibi ‘Karin-sürtünme’, artik ayni zamanda tabu degildir.

Herhangi bir bebek dus parti için standart bir gündem haline gelmistir diger faaliyetleri vardir. Toplumsal cinsiyet çocuk için-gelen tahmin bunlardan biridir, ve liste basinda yer aliyor. Bir bebek dus sirasinda yer alan diger bazi olaylar vardir, isimleri öne hediye alisverisi ve konuklarin önünde bu hediyeler açilmasi. Hediye açilmasi bir bebek dus ile ilgili en önemli ve özel parçalarindan biridir. Bu yillar içinde degisti degil bu birkaç geleneklerden biridir ve muhtemelen hepsini en neseli oldugunu. Son olarak, misafirler, aile üyeleri ve arkadaslar dogru ebeveynlerin sükran ifade bu konuda,, için kek, ya da içecek ya da bir sey hizmet veren yer alan son olaydir.