bazi yararli playstation 3 sorun giderme ipuçlari

Sony’nin PlayStation 3 inanilmaz bir oyun sistemidir. Bu küçük bir kompakt gövde içinde kapsüllü bir tam bir eglence merkezi var. Bunu kullanarak,, oyun oynamak müzik dinlemek, ve Blu-Ray DVD izleyebilirsiniz. Sistem, sürpriz olmali o kadar çok islevleri yerine yetenegine sahip oldugunu bir kez bir süre içinde ariza. PlayStation 3 sorun giderme için yararli ipuçlari asagida verilmistir.

Temel ps3 sorun giderme kilavuzu

1. PlayStation 3 donuyor, sistem kapatmaya on saniye için güç dügmesine dokunun, sonra yeniden açin.
2. Güç dügmesine dönüsümlü olarak kirmizi ve yesil yanip sönüyorsa, PS3 çok sicak çalisiyor. Sistemin kapatin ve sogumaya birakin. Sistemleri hava delikleri açik olup olmadigini kontrol edin, ve diger isi üreten elektronik uzak konsol tasiyin.
3. Güç dügmesi kirmizi olarak yanip sönüyor ve sistem çalismazsa, PS3 kritik bir duruma asiri isinmis. Sistemi kapatip tamamen soguduktan kadar yeniden baslatmayin. Sistemleri hava delikleri açik olup olmadigini kontrol edin, ve diger isi üreten elektronik uzak konsol tasiyin.
4. DVD ya da oynamaya çalistiginiz diskin içerigini kontrol edin. Sizin PS3 oynanan kapasitesine sahip oldugundan emin olun. Disk PS3 PS3 saglayamaz görüntüleme seçenekleri gerektiren ile uyumsuz olabilir.
5. Eger zorluk Aginiza baglanmadan yasiyorsaniz, sizin yönlendirici için Ethernet baglantisini kontrol edin. Kablo dogru ve güvenli bir sekilde her iki ucunda bagli oldugundan emin olun.
6. Bir dial-up modem için PS3 baglamayin. PS3 sistemleri sadece genisbant sebekelerinde kullanilmak üzere tasarlanmistir.

çalmiyor diskler için ps3 sorun giderme

1. PS3 bir disk tanimazsa, diski çikarin ve iyice temizleyin. Disk isi veya dogrudan günes isigina uzun süre maruz bozuk olmadigindan emin olun. Her zaman kullanilmadigi zaman kendi koruyucu durumlarda, diskler tutun.
2. Olusturdugunuz tüm DVD’ler tamamlanmistir emin olun.
3. Oynamak istediginiz tüm diskleri NTSC standardini kullanan kaydedildi emin olun.
4. Bir disk PS3 kalmis olur, sistem diski çikarmak için neden on saniye için çikarma dügmesine dokunun. Diski çikardiktan sonra, ünite kapatmak ve tekrar açin.
5. Bir VCR araciligiyla ayarlanir bir televizyon için PSE kadar kanca asla, ve DVD izlemek için bir arada TV / VCR ünitesine bunu binmemelidir. Korumali içerik kopyalayip çarpik bir görüntü saglamak için çalisiyor sanki Sistem tepki olacaktir.
6. Oynamak için çalisiyorsunuz DVD için ebeveyn ve bölgesel kod ayarlarini kontrol edin. Bir Blu-Ray disk oynamaya çalisiyorsaniz, kilitli veya parola oynamak için gerektirir olmadigini kontrol edin.

video ve ses için ps3 sorun giderme

1. Eger sistem herhangi bir ses varsa, TV ya da ses sistemi üzerinde Mute fonksiyonu kontrol edin.
2. Ses kablolarin dogru ve güvenli bir sekilde bagladim emin olun. Bu PlayStation 3 sistemi tanir saglamak için cihazlarin ses ayarini kontrol edin.
3. Oynamak çalistiginiz disk korumali kopyalamak ise, PS3 oynamak olmayabilir.
4. Düzgün ayarlanir emin olmak için PS3 sisteminin ses girisi ve ses çikisi ayarini kontrol edin.
5. Televizyon cihazinin giris modu PS3 konnektörleri ile uyumlu oldugundan emin olun.
6. Video ayarlari PS3 ile uyumlu oldugundan emin olun. Aksi takdirde, diger tüm bilesenleri çikarin. Yaklasik bes saniye güç dügmesine dokunun ve sistem standart video kendini sifirlar.

playstation 3 sorun giderme faydalari

Yukarida verilen PS3 sorun giderme ipuçlari çogu PlayStation 3 sistemi kullanildiginda ortaya çikabilecek ortak, kolayca sabit sorunlarin en çözebilirsiniz. Bir onarim merkezinde PS3 hizmet olmasi için zaman ve para taahhüt önce, bu basit PlayStation sorun giderme ipuçlarini ögrenmek için zaman ayirin ve bunlari kendiniz deneyin.