bazi önemli starcraft zerg strateji ipuçlari

bu lanet nöbetçiler
Starcraft 2 Protoss bir mücadele ile ilgilidir Herhangi bir Starcraft Zerg Stratejisi ilk Nöbetçiler öldürme bir yolu hakkinda konusmak için vardir. Sentry SC2 tanitilan bir Protoss birimi ve birçok Zerg vs Protoss maçta bir acele katil oldugu kanitlanmistir.

Ayni sekilde orijinal oyun için, Zerg hala erken acele de iyi. Ancak, Protoss simdi Kuvvet Alanlari ile bir Zergling acele karsi olabilir. Bu da tamamen kendi tabanina erisimi engellemek için ya da Zerglings bir sürüsü bölmek Protoss oyuncular tarafindan büyük etkisi için kullanilan bir Sentry yetenegidir.

Bunlardan çok var zaman Zerglings sadece güçlü oldugunu ve bir düsman birimi çevreleyen akilda tutmak gerekir. Onlar koyunda tutulur, daha sonra birimleri hiçbir zaman düz zemine onlari sterlin olabilir degismektedir.

Yani bilginin ilk parçalari bagli olarak size hizli bir karar vermek zorunda ne rakibin insa ediyor üzerinde toplamak. Eger Nöbetçiler ile bir araya geldi iseniz o zaman Zerglings yapmayi durdurmak ve Roaches veya Hydralisks ya geçis zamani.

hamamböcegi veya hydralisks?
Bu sorunun cevabi sadece sürekli olarak düsman izcilik gelebilir. Her ikisi de iyi idi birimlerdir ama her biri kendi güçlü ve zayif yönleri vardir.

roaches
Daha hizli Hydras daha Roaches yapabilir ve onlar da ucuzdur. Bunlar, zemin birimleri karsisinda büyük bir üs zarar caninin çok sey var ve ayni zamanda iyi zirhli bulunmaktadir.

Simdi bu son özelligi, iyi bir sondaj ise Protoss oyuncuya karsi büyük bir dezavantaj olarak kanitlamak olabilir. Stalker ve özellikle Ölümsüzler zirhli hedeflere ekstra hasar yapar. Bu birimlerin bu iki türlü ile ilgili zaman Roaches hizla ortadan olacagi anlamina gelir.

Protoss o zaten saldiri hayatta kalmak için yeterli olabilir size Roaches ile oraya zaman oldukça hizli bir sekilde Stalker yapabilirsiniz. Öte yandan, Roaches Zilotlar ve Nöbetçiler, onlarin güçlü menzilli saldiri ve caninin büyük bir havuz sayesinde karsi büyük is.

hydralisks
Bu üretmek ve Roaches daha pahali biraz daha uzun sürebilir, ama belli Protoss üniteleri için uygun bir sayaç bulunmaktadir. Onlar daha az Isabetli ve Roaches daha az zarar oldugu dogru olsa da, onlar daha uzun bir araligi var ve ayni zamanda hava üniteleri ates olabilir. Ayrica onlari Stalkers için harika bir sayaç yapar zirhli degildir. Onlarin uzun Büyüt Nöbetçiler karsi daha etkili hale getirir.

onu genisletmek izin vermeyin
Bir Zerg olarak gelismek için size kaynaklarin çok erisim gerekir. Ileri özellikle orta oyundan, gaz bir sürü elde çok önemlidir. Eger bos genisletmek için için size düsman yakindan izlemek ve genisleyen onu engellemek gerekir. Sürekli onun temel kesif ve izci taciz. Bu gelen saldirilar için bir göz disarida tutmak için de önemlidir bir Zerg olarak bu nedenle herhangi bir asker hareketlerini gözlemlemek için bazi Zerglings onun tabanina yakin tutmak emin olun. Bu strateji onun sondalar içine onun savunma ve sürüsü ihlal mümkün olabilir gibi onun çöküsünü olarak kanitlamak olabilir.