basarili sudoku stratejileri

Sudoku Ingiltere ve Amerika Birlesik Devletleri’nde popüler bir bulmaca oyunudur. Kelime Sudoku Japonca bir “tek bir numara” anlamina gelir. Bu sayilar ile doldurulmasi gereken bir 81 ile ilgili kutulari ile bir 9 x 9 izgara olusur.

Bu oyun için zorluk kutusundaki tüm 1 ile 9 sayi doldurmaktir. Ancak, sert kutu tamamlamak için bulmak çogu oyuncu için bazen rahatsiz edici temel bir kural yoktur. Kural: 9 sayi 1 her satir ve sütunda sadece bir kez disari çikmalidir.

Bu kural tarafindan yakalanan önlemek için, bir oyuncu ne yapmaliyim? Oyuncular dogru ve etkili bir bulmaca çözmek için kullanabileceginiz stratejiler, olmalidir.

Nasil baslayabilirsiniz? Herkes oyun çözme kendi yöntemleri vardir. Ancak, asagidaki stratejileri kendinizi bile simdiye kadar yapilmis en aldatici bulmaca kilidini hazirlamak için en zor en kolay gelen düzenlenmistir.

1. Bir kalem kullanin

Kalemler profesyonel oyuncular içindir. Bulmaca çok kolay gibi görünüyor olabilir, yine de kareler çözme sonra her zaman silmek mümkün hangi sifirdan is biraz gerekir düsündüm.

2. Tahmin dogru cevap yardimci olmayacaktir. Bunun yerine, düsünün!

En Sudokus tek bir çözüm var. Bu da mantik kullanarak cevap anlamina gelir. Eger meydanda gitmek için numarayi olmalidir emin degilseniz herhangi bir sayi koymayiniz. Deneme yanilma Sudoku iyi bir teknik degildir.

3. Ortak numaralari ile baslayin

Sik sik çikip sayilarin hangi bilmek bulmaca inceleyin. Bu sayilarin seçin ve bunlari herhangi koyabilirsiniz biliyorum. Bu denemek için baslarken, sayilari tutan her satir ve sütun kesme hafif çizgiler çizmek. Henüz sayi yok her kutu bak. Eger çarpi oldugunu bir tek bos alan ile kutu bulursaniz, bu alani numara koymak.

4. Daha sonra yaklasik dolu kutusuna devam

Eger sayilari koyarak baslarken, bu kutuya yerlestirilmesini kalmalidir sayilarin karar, satir, sütun ya da bir tane buldum sonra neredeyse içeri doldurulur 3 x 3 blok için dikkat. Kutuya uygun bir pozisyon olup olmadigini kontrol, henüz o yer degildir numaralarini biliyorum. En az bir olmasi durumunda, sayi yerlestirin.

5. Eger saskin? Notlar yapmaya baslayin

Kolay sayilar zaten Gözlerin içeri vermis sayfa odaklanmis ve size tekrar kalem kullanmadiginiz fark etti. Bu gelir, bulmaca tarafindan saskin.

Ne yapmaliyim? Her kare tekrar çalisin. Her kare içindeki olasi cevaplar küçük notlar alin. Küçük baski bir kare ve kayit seçin her satir, sütun veya 3 x 3 izgara görünmez birinden dokuz sayi herhangi bir. Bu sekilde, bir kare tek bir olasi cevap oldugunu fark edeceksiniz. Sayisinda yerlestirin. Daha sonra, diger kareler olasiligini ortadan kaldirmak.

6. Diger seçenekler ara

Tüm bos kutular birçok olasi çözümleri noktasina ulasmak olacak zamanlar olacaktir. Bu durumda, bulmaca daha zor hale gelir.

Simdi, plani benzer seçenekleri bir satir, sütun veya kutusuna birkaç kutulari için bakmaktir. Eger ayni iki seçeneginiz vardir iki kutu bulabilirsiniz Örnegin, iki sayi bu iki kutulara yerlestirilmelidir. Bu satir, sütun ya da kutu içinde baska bir yere yerlestirilmemelidir. Bu baska baska cevap verebilecek bir noktaya kalan kutulara seçenekleri azaltmak gerekir.

Seçenekleri iki kutu veya daha fazla üst üste, bu strateji kesinlikle çalisacaktir. Kutularinin bagli grup ile birlikte farkli seçenekler sayisi dahil kutularinin sayisi ötesine geçmez degil ise, bu numaralari her bu grup içinde herhangi bir yerde yer oldugunu tahmin edebilirsiniz.

7. Çogaltmak tekrar baslatin

Son olarak, yasadisi, yinelenen durdurmak, ve arkasindaki nedeni bilmek bulursaniz. Hala neden bulamiyorum, tekrar bulmaca baslamak daha iyi olurdu.

Yukarida verilen yedi strateji izleyerek, her oyunun sonunda bir zafer emin bulunmaktadir – bu kolay bir düzeyde ya da Sudoku en zor seviyede olabilir.