ask fantezi futbol hepsi nasil basladigini ögrenmek

Ilk fantezi ekibi seçilmeden önceki fantezi futbol tarihinin aslinda birkaç yil basladi. Kesin bilgi hikayesini anlatiyor kisilere göre farklilik gibi görünüyor olsa da, ilk bir fantezi spor fikri oldugunu bir Wilfred Winkenbach oldugunu süphesiz katilimcilarin kendi ekipleri formüle ve basarisini belirlemek ya da bunlarin olacagini neyin var, tek tek ekip üyelerinin istatistik ile takim.

Golf önce geldi!

Aslinda, bu futbol ama fantezi kurallari çerçevesinde çalinacak ilk spor oldu golf degildi. Wilfred Winkenbach her oyuncu bir profesyonel golfçüler ekibi ve turnuva sonunda vurus en düsük kombine toplam kisi kazanacakti seçilen hangi 1950’lerde, ikinci bölümünde de fantezi golf gelistirmistir. Eger sadece zorlastirmak için baska bir sey olmadan ekip üyelerinin puanlari ile ilgili oldugu için golf, sekmeleri yönetmek ve korumak için basit bir fantezi oyunu.

Birçok atilim fikirler oldugu gibi, kavram basit ve Winkenbach fantezi futbol fikri vardi önce beyzbol sekilde genisletildi. O zaman Oakland Raiders bir parçasi sahibi oldugu için bu sasirtici degildi – aslinda, o fantezi futbol önce fantezi golf ve beyzbol gelismis olmasi sasirtici ne oldu OLDU! O Oakland Raiders PR adam Bill Tunnell ve Oakland Tribune spor gazeteci, Scotty Stirling ile yaptigi fikir ele zaman futbol fikri, 1962 yilinda bir islak Ekim aksami ona geldi.

-Erken puanlama sistemi

Aslinda bir Raiders tur sirasinda bir Manhattan otelde gece harcama vardi. Orijinal fikir sekiz takim olusan bir futbol ligi olarak formüle, ve onlar da 25 puan bir sayi, geçici bir gol ya da bir gol alimi için verildi sayede norm biraz farkli bir sistem puanlama bir puan formüle edilmistir. On puan ekstra bir gelin ve bir kick-off, kumar oynamak ya da pick-alti için büyük bir 200 puan verildi. Skorlama sistemi yillar içinde degisti, ve çesitli ligler artik üzerinde daha az puan sunuyoruz kendi skorlama sistemleri var.

Bir kez onlar üç Tribune spor editörü, daha sonra George Ross kendi fikrini Oakland döndü. Onlar kurallar kümesi formüle etmek olurdu karar verdi ve GOPPPL ile geldi. 1963 yilinda kabul edilen bu garip-sondaj kodu, aslinda Büyüksehir Oakland Profesyonel domuz derisi prognostik Ligi için durdu. Bir prognosticator tam faaliyetlerini tanimlayan bir tahmin ya da müjdelemektedir sonuçlari, yapan biridir.

-Gopppl kurallari!

GOPPPL kurallari arasinda katilimcilar ligde yer almak için karsilamak zorunda oldugu üç önkosullar vardi:

Bir AFL profesyonel ekibi ile bir idari baglilik var.
Dogrudan gazetecilik ile profesyonel futbol ile ilgili olun.
Ya Oakland Raider 1963 sezonu için en az on bilet satin ya da sattik.

Bir sonraki önemli bir ilerleme yillik fantezi futbol taslaklari düzenlenen 1968 yilinda Oakland Kings X spor bar açilmasi oldu. Bu bir Andrew Mousalimas tarafindan yapilan ve 1970’lerde ve sonrasinda istikrarli bir büyüme zevk devam ligde bir tekme saglandi. Yayilma oranini tam olarak ülkeyi atese yoktu, bu beklenmedik ve artan asagidaki gelecek muhtesem seyler söz düzenledi.

Çalisma tarzi fantezi ligde katilimcilar açik artirma veya taslak ile Amerikan futbolu oyuncudan olusan bir takim satin olmasidir. Oyuncular kendi özel beceri ya da nitelikleri uygun seçilmis ve oyuncularinizin gerçek oyunlarda gerçeklestirmek sekilde baglidir puan vardir. Performansi genellikle istatistiksel analizi ile belirlenir, ve daha önce belirtildigi gibi puanla ödüllendirildi edilebilir. Oyuncular kendilerini kendi takimlari için oynarken, gerçek futbol oyuncular. Sadece takim ve fantezi olan lig.

Bazi fantezi ligler sadece bu yüzden gerçek taslaklar ile ligler, play-off, maas kapaklar ve gibi çalistirilir. Oyuncular bir deger verilebilir ve sadece takim için bazi genel degere oyuncu kaydedebilirsiniz. Bu herkes sadece kendi takimi için çok iyi oyuncular ve ayni personel ekipleri yüzlerce olasiligi seçerek önler.

Simdi-fantezi futbol

Kisisel bilgisayar kadar tamamen basladi ve internet istatistikleri alaninda toplama inanilmaz basit asla ragmen fantezi futbol, ??birkaç yil için agir agir kaynayan. Bundan önce, fikir iyi biriydi, ama pratikte yapmak kolay degildi. Takimlar ve puanlari Eger takim her oyuncu için tüm istatistikleri bulmak zorunda çünkü güncellemek için zor olan, kaç acele yapilmis ve metre kazandi. El ile yapmak kolay degil, ama simdi gerçek zamanli puanlama çok erisilebilir.

Internet artik bu basit yapti ve fantezi futbol popülaritesi her biri kendi sanal ekibi ile, tüm dünyada popüler oldugu ölçüde katlanarak artti ve yaklasik 20 milyon Amerikali tarafindan katildi edilir, ve rekabet olabilir ya lig tabanli, ya da belirli bir rakibe karsi oynamak nerede kafa kafaya.